Ogłoszenia parafialne – 19 września 2021

25. niedziela zwykła.

Z okazji 19. dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej odmówimy litanię do św. Józefa.

W Polsce obchodzimy 55. Dzień Środków Masowego Przekazu pod hasłem „Chodź i zobacz” (J 1, 46). W Wambierzycach odbywają się Dożynki Diecezjalne. Nasz dekanat reprezentuje delegacja z Gilowa z wieńcem uplecionym przez tamtejsze sołectwo. W parafii na Mszy św. o g. 11.00 dzieci świętują rocznicę przystąpienia do I Komunii św. 

Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za ufundowanie świec ołtarzowych wraz z wkładami olejowymi. Rodzice złożyli się na świece w ubiegłym roku, ale zostały zakupione w tym roku i w chwili obecnej są umieszczone na ołtarzu głównym i przy ołtarzu posoborowym. Również dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za deklarację jutrzejszego rozebrania elementów wystroju komunijnego w kościele.

Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą o g. 18.00.

W tym tygodniu rozpoczynamy parafialne przygotowanie do Bierzmowania. To jest ostatni rok formacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dwóch grupach,:

  • w piątek, 24 IX, g. 16.00 – dla kl. VIII SP;
  • w piątek, 24 IX, g. 19.00 – dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych. 
  • Następne odbędą się wg ustalenia dogodnego dla uczestników

Z okazji Dnia Środków Masowego Przekazu odbywa się doroczna zbiórka do puszek na rzecz katolickiego „Radia Rodzina”. Puszka jest wystawiona na stoliku przed ławkami.