Ogłoszenia parafialne – 2 kwietnia 2023

Niedziela Palmowa. Gorzkie Żale o g. 17.00.

W dniu dzisiejszym wspominamy św. Jana Pawła II z okazji 18 r. śmierci. Po każdej Mszy św. odmówimy litanię do św. Jana Pawła II.

Porządek Mszy św.:

• W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. o g. 18.00.
  • Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę od g. 17.00 do 18.00.

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. adoracja przy ołtarzu „Ciemnicy” do g. 21.00.

Wielki Piątek – Dzień Postu Ścisłego

• g. 15.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  • g.18.00  Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Grobie do g. 21.00.

Wielka Sobota

Wielka Sobota jest dniem żałoby po ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa. Tradycyjnie, w kościołach i kaplicach w „Grobie Pańskim” adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dziękując Mu za dzieło odkupienia i wszystkie łaski wysłużone na krzyżu dla naszego zbawienia oraz błagamy o miłosierdzie dla nas i całego świata. Post paschalny w Wielką Sobotę (trwający do Wigilii Paschalnej) nie jest obowiązkiem, ale jest przez Kościół bardzo zalecany i zgodny z wymową liturgii Triduum Paschalnego.

• Wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 10.00 do g.12.00 i od 15.00 do 18.00.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 20.00.

Niedziela Wielkanocna

• Rezurekcje o g. 6.00.
  • Msze św. w ciągu dnia o g. 11.00 i 18.00.

W II dzień Świąt Msza św. o g. 8.00, 11.00.

Od piątku zapraszam do odprawienia nowenny przez codzienne odmawianie koronki przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

W sobotę poświęcenie pokarmów o g. 10.00, 11.00 i 15.00. W czasie poświęcenia będzie zbierana taca na dalszy remont kościoła św. Wojciecha. Parafia, za pośrednictwem gminy, ubiega się o dotację z programu rządowego Polski Ład na sumę 150 000 zł.

Dziękuję za ofiary składane do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach jako dar wspomagający parafię.

Podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek przy adoracji Krzyża odbędzie się zbiórka na Boży Grób w Jerozolimie.

Bóg zapłać osobom, które w dniu wczorajszym przybyły do kościoła w celu postawienia Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wyrazy wdzięczności składamy wiernym wspomagającym darami finansowymi zakup kwiatów do Ciemnicy, Bożego Grobu i na ołtarz.

Prasa katolicka. W kościele w różnych miejscach są rozłożone gazety „Dobre Nowiny” poświęcone pamięci św. Jana Pawła II. Gazety są do bezpłatnego odbioru. Na stoliku przed ławkami, w cenie 5 zł, można kupić książeczki pamiątkowe z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.

W zakrystii można zakupić paschaliki Caritas w cenie 10 zł.