Ogłoszenia parafialne – 2 lipca 2023

13. niedziela zwykła.

W powszednie dni tygodnia Msza św. o g. 18.00, za wyjątkiem środy. W tym dniu Msza św. o g. 7.00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od g. 17.00 spowiedź św. Równocześnie o g. 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 17.50 nabożeństwo pierwszopiątkowe i zakończenie adoracji, a później Msza św.

W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych. W razie konieczności proszę chorych zgłaszać indywidualnie.

Wczoraj odbyliśmy pielgrzymkę do Krzeszowa. Dziękujemy p. Burmistrzowi za wypożyczenie autobusu i za życzliwość. Składamy podziękowanie p. Kierowcy i wszystkim uczestnikom pielgrzymki za udział i stworzenie dobrej atmosfery bycia ze sobą.

Czas wakacji jest dobrym okresem w życiu człowieka na pogłębioną refleksję. Jest to sposobny czas uwielbienia Boga poprzez dzieła przyrody i wypoczynku. Życzę drogim parafianom, aby wakacje były dobrze przeżyte i łączyły się z miłymi wspomnieniami.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach tacy niedzielnej do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach i skarbony przy stoliku z prasą.

Zaproszenie na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja

Fundacja Polskie Gniazdo organizuje wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę 09.07.2023r.(niedziela), godz. 5.00. 

Zbiórka koło szkoły, powrót do Niemczy ok. g. 20.00.

Uroczysta Msza Święta na Błoniach Jasnej Góry pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – Metropolity Krakowskiego – godz. 11.00.

Dla pielgrzymów z Niemczy jest zarezerwowane 20 miejsc. Dzieci i młodzież szkolna są zwolnione z opłaty, ale muszą mieć dorosłego opiekuna. Osoby dorosłe będą partycypowały w kosztach wyjazdu w kwocie 50,- zł na osobę. W pielgrzymce wezmą udział również słuchacze Radia Maryja z Wrocławia.

Zapisy przyjmuje telefonicznie lub mailem – Jerzy Ziomek – Prezes Fundacji Polskie Gniazdo (fundacja@polskiegniazdo.pl). Numer telefonu  601 710 774.

Ogłoszenie w sprawie XX pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

  1. W tym roku piesza pielgrzymka odbędzie się w dniach 1 – 8 sierpnia.
  1. Przewodnikiem Grupy 2 jest ks. Wojciech Pawlina – wikariusz parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie.
  1. Koszt pielgrzymki wynosi 150 zł – osoby dorosłe; 120 zł – dzieci.
  1. Pierwsze spotkanie pielgrzymkowe Grupy 2 rozpocznie się w dniu 5 lipca 2022 Eucharystią w kościele Chrystusa Króla w Dzierżoniowie o godz. 18.00, a po mszy św. spotkanie organizacyjne z możliwością zapisów na pielgrzymkę. 
  1. Drugie spotkanie odbędzie się w dniu 28 lipca 2023 w parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie po Eucharystii o godz. 18. Zostaną omówione wszystkie sprawy organizacyjne pielgrzymki, łącznie z przekazanymi informacjami z głównego biura organizacyjnego pielgrzymki. Zostaną również przekazane książeczki i znaczki pielgrzymkowe i dokonane obowiązkowe zapisy i wpłaty na pielgrzymkę.
  1. Wszystkie sprawy proszę uzgadniać z Centrum Pielgrzymkowym Grupy 2 z:
  • Teresa Kwiatkowska  – tel.  607 284 890
  • Danuta Minkina – tel. 518 862 723

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do naszej Ukochanej Mateczki.