Ogłoszenia parafialne – 2 maja 2021

V niedziela wielkanocna.

I niedziela miesiąca – po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 11.00 i 18.00). W czasie nabożeństwa maryjnego odmówimy akt oddania Polski NMP. W tym dniu obchodzimy święto Konstytucji 3 Maja. Na Rynku o g 10.00 odbędzie się uroczystość patriotyczna z występem znanej nam artystki p. Urszuli Milewskiej. Msza św. o g. 11.00 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od g. 16.00.

W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława bpa i m. – głównego patrona Polski i Diecezji Świdnickiej. W tym dniu przypada 13. rocznica sakry biskupiej Biskupa Adama Bałabucha.

W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP codziennie o g. 17.30.

Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła 28 sierpnia 2020 r. polskie tłumaczenie trzech nowych wezwań Litanii loretańskiej. Są to wezwania: „Matko miłosierdzia”, „Matko nadziei”, „Pociecho migrantów”. Nowe wezwania Litanii loretańskiej, wprowadzone w języku łacińskim przez Stolicę Apostolską 20 czerwca 2020 r., będą odtąd brzmiały w języku polskim „Matko miłosierdzia” (po „Matko Kościoła”), „Matko nadziei” (po „Matko łaski Bożej”), „Pociecho migrantów” (po „Ucieczko grzesznych”). Odnośnie do wezwania „Matko miłosierdzia”, które w polskiej wersji Litanii już było w użyciu po wezwaniu „Matko łaski Bożej”, odtąd będzie znajdować się w nowym miejscu, po wezwaniu „Matko Kościoła”. 

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

28-30 sierpnia (piątek-niedziela) odbędą się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka w zespole poklasztornym Ojców Karmelitów Garnierówka przy parafii NMP z Góry Karmel w Głębowicach k. Żmigrodu. Rekolekcje organizowane są przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Wrocławskiej. Głównym rekolekcjonistą jest o. Piotr Włodyga, benedyktyn, a w ekipie rekolekcyjnej są także inni księża, psycholog i rodzice po stracie dziecka. Zapisy już ruszyły. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 508 098 589 lub mailowo na adres:rekolekcje.postracie@gmail.com. 

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków w ramach niedzielnej tacy.

Zapowiedzi przedślubne (2-16.05.2021)

• Wiktor Grzywa – zam. Niemcza
• Kamila Duru – zam. Bolesławiec

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.