Ogłoszenia parafialne – 2 sierpnia 2020

18. niedziela zwykła.

Porządek Mszy Św.

Dzisiaj (02.08.) po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

W dni powszednie Msze św. odprawiane są o g. 18.00.

W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie dzień adoracji wieczystej w parafii. O g. 15.00 rozpoczniemy adorację eucharystyczną koronką do Miłosierdzia Bożego, a później do g. 18.00 będzie trwała adoracja indywidualna. O g. 18.00 zakończenie adoracji i Msza św. Bardzo proszę Panie z Róż Różańcowych o ustalenie dyżurów modlitwy.

W tym tygodniu z okazji I piątku miesiąca spowiedź św. od g. 17.00. Informujemy, że okazja do spowiedzi jest również w każdy dzień tygodnia 15 minut przed Mszą św.

Inne ogłoszenia

W związku z planowaną I Komunią św. we wrześniu, zapraszam rodziców i dzieci na spotkanie do kościoła w najbliższą sobotę o g. 10.00.

W sierpniu w sposób szczególny łączymy się z pątnikami pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców. Pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej rozpoczęli trud wędrowania w zmniejszonym składzie, ze względu na zagrożenie epidemiczne, 31 VII, a wejdą na Jasną Górę w niedzielę 9 VIII. W parafii codziennie, w dni powszednie, po Mszy św. duchowo łączymy się z pielgrzymami. 

Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Dar abstynencji ofiarujmy w intencji osób nadużywających alkohol.

Bóg zapłać anonimowemu ofiarodawcy za przepiękne bukiety ufundowane na ołtarz.

Serdecznie dziękujemy osobom, które zakupiły cegiełki na remont katedry świdnickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy również za pomoc finansową w funkcjonowaniu parafii składaną do koszyczków umieszczonych przy bocznych ołtarzach.

Zapowiedzi przedślubne (02.08 – 16. 08.2020 r.)

  • Piotr Adam Zygadło – zam. w Niemczy
  • Izabela Klaudia Kołodziejska – zam. w Niemczy

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.