Ogłoszenia parafialne – 2 stycznia 2022

II niedziela po Narodzeniu Pańskim. I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.

W czwartek, 6 I, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego całemu światu. Uroczystość przypomina misyjność jako naturę Kościoła oraz uwrażliwia nas na potrzebę świadectwa chrześcijańskiego, szczególnie potrzebnego współczesnemu światu. Podczas liturgii pobłogosławimy kredę i kadzidło. Taca i ofiary przeznaczone będą na działalność polskich misjonarzy. 

Objawienie Pańskie jest uroczystością obowiązkową co do uczestniczenia we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 11.00, 18.00).

Tak, jak to było zaznaczone w ogłoszeniach w ubiegłą niedzielę, w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w rodzinach. W wyjątkowych przypadkach, na osobiste zaproszenie, kapłan uda się do rodzin. Zapraszamy, od 3 stycznia o g. 18.00, na Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. 

Porządek na dni po niedzieli, 4 stycznia:
*w poniedziałek, 3 I, zapraszamy mieszkańców Gumina, Jasinka, Stasina, Wojsławic, Piotrkówka, rodziny zamieszkujące przy ul. Strzelińskiej, Sienkiewicza, Słowackiego, Młyńskiej i Polnej;
*we wtorek, 4 I, mieszkańców domów przy ul. Kolejowej, Dębowej, Lipowej, Spółdzielczej i Folwarcznej;
*w środę, 5 I, rodziny mieszkające przy ul. Wrocławskiej, na Osiedlu Podmiejskim, Starym Placu, przy ul. Batalionów Chłopskich, Gumińskiej.

Msza św. kolędowa w intencji zaproszonych parafian będzie odprawiona z homilią i hymnem „Chwała na wysokości Bogu”. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie wody przyniesionej, ze względów sanitarnych, przez parafian. Będą wyłożone foldery z modlitwą błogosławieństwa w rodzinach i obrazki kolędowe. Jeżeli wierni będą chcieli złożyć ofiarę, to zostanie ona podzielona na utrzymanie instytucji diecezjalnych (Kurii i Seminarium), pomoc w funkcjonowaniu parafii i wynagrodzenie kapłana.

Plan Mszy św. kolędowych na dni po 9 stycznia 2022 r.:
*poniedziałek, 10 I ul. Piastowska, Słowiańska, Przemysłowa, Podmiejska, Rycerska, Ratuszowa, Królowej Jadwigi, Rynek;
*wtorek, 11 I pl. Mieszka I, ul. Stroma, Podgórze, Krótka, Podwale, Okrzei, Przedszkolna, Wiejska, Wiosenna, Bolesława Chrobrego;
*środa, 12 I Osiedle Słoneczne, ul. Słoneczna, Południowa, pl. Ogrodowy, ul. Kilińskiego, Jasna i Dolna, Azaliowa, Szczytowa, Kościuszki, Ogrodowa, Kwiatowa.

Z okazji I piątku miesiąca spowiedź św. od g. 17.00 do Mszy św.

W sobotę odwiedziny chorych.

Bóg zapłać za dzisiejszą tacę na potrzeby parafii.