Ogłoszenia parafialne – 20 czerwca 2021

12. niedziela zwykła. Nabożeństwo ku czci NSPJ dzisiaj o g. 17.30.

W dni powszednie Msze św. o g. 18.00. W czerwcu po Mszy św. nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odmówieniem litanii do Serca Pana Jezusa.

Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za pomoc w organizacji nabożeństwa fatimskiego w ubiegłą niedzielę i wszystkim wiernym za udział w tym nabożeństwie.

W minionym tygodniu miały miejsca spotkania z dziećmi i młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania. Wobec faktu, ze nie wszyscy byli obecni, przypominam o systematycznym wypełnianiu i zapisywaniu praktyk religijnych w dzienniczkach, które młodzież otrzymała na początku kursu przygotowującego. W wypadku nabożeństw i spowiedzi, proszę dawać książeczki do podpisu kapłanowi (spowiedź – podpis spowiednika, nabożeństwo czerwcowe – podpis celebransa).

„Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i miejscach kultu oraz podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach”. (z Komunikatu z 389. zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski – KLIK).

W sobotę, 26 VI br., będzie miała miejsce Pielgrzymka Mężczyzn do Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Bolesławowie. Chociaż z parafii nie organizujemy zbiorowego wyjazdu, to jednak warto w sposób indywidualny odpowiedzieć na zaproszenie Biskupa Świdnickiego. Zainteresowanych odsyłam do zapoznania się z programem, który jest umieszczony na stronie diecezjalnej (KLIK).

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach tacy niedzielnej do koszyków ustawionych w pobliżu bocznych ołtarzy. Pieniądze złożone przez wiernych są spożytkowane na bieżące wydatki pozwalające funkcjonować naszej wspólnocie parafialnej.

W tym tygodniu parafia zakupiła nowy wzmacniacz akustyczny do kościoła. Poprzedni, który uległ awarii podczas majowej burzy, nie nadawał się do naprawy. Koszt nowego wzmacniacza z montażem i uruchomieniem wyniósł  5482,11 zł.

Zachęta Biskupa Świdnickiego do modlitwy o powołania

Piesza pielgrzymka diecezji świdnickiej na Jasną Górę

Kończy się rok szkolny. Uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy dobrego odpoczynku. Pamiętajmy, aby nadchodzące wakacje były przeżyte z Panem Bogiem. Nie zaniedbujmy systematycznej spowiedzi św. i uczestniczenia w niedzielnych oraz świątecznych Mszach św.