Ogłoszenia parafialne – 20 grudnia 2020

IV niedziela Adwentu.

Porządek Mszy św. w najbliższych dniach: 

  • W poniedziałek, wtorek i środę  Msza św. o g. 18.00. W środę Roraty
  • Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i środę  od godziny 17.00 – 18.00. W czasie spowiedzi indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. 
  • Pasterka zostanie odprawiona, ze względu na limit osób w kościele, o g. 22.00 i 24.00.
  • W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o g. 8.00, 11.00 i 18.00. (W II dzień Świąt składamy tacę na Wyższe Seminarium Duchowne) 
  • 27 XII, będziemy obchodzić Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek Mszy św. niedzielny.  (W tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek na katolickie poradnie rodzinne w diecezji).

Proszę o indywidualne zgłaszanie się przedstawicieli rodzin, w których są osoby chore i starsze, chcące skorzystać ze spowiedzi św. i przyjąć Komunię św. przed Świętami celem uzgodnienia takiego terminu wizyty.

W czwartek wieczorem rozpoczniemy długo wyczekiwane Święta. W Wigilię Bożego Narodzenia wieczorem zgromadzimy się przy rodzinnym stole na uroczystej kolacji. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy z czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, dzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Zachowajmy tradycyjny post wigilijny związany ze wstrzemięźliwością od mięsa.

W uroczystość Narodzenia Pańskiego (piątek) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Bóg zapłać ofiarodawcom wspomagającym dzieło pomocy dzieciom prowadzone przez Caritas poprzez zakup świecy wigilijnej. Serdeczne podziękowanie składamy wiernym za uczestniczenie w Mszach św. adwentowych i wytrwałe przygotowanie przez zgłębianie tajemnicy Eucharystii do uroczystości Bożego Narodzenia.

Dziękujemy naszym parafianom za ofiarowanie choinek i wyrażenie gotowości do pracy w przystrojeniu kościoła.

W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych mieszkańców naszej parafii. Po nowym roku będziemy zapraszać na Msze św. mieszkańców poszczególnych ulic, w czasie których nastąpi pobłogosławienie wody i rozdanie folderów z błogosławieństwem rodzin.

Niech zbliżający się czas świąteczny obfituje w łaski Boże, łączy się z pokojem i wszelką pomyślnością.