Ogłoszenia parafialne – 20 marca 2022

3. niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o g. 17.00.

Msze św. w tygodniu będą odprawiane o g. 18.00, za wyjątkiem środy. W środę Msza św. o g. 7.00.

W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie  Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą – to modlitwa za jedno poczęte dziecko, któremu grozi zabicie w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane postanowienia (np. post, uczestnictwo we Mszy św.). Duchową Adopcję może podjąć każdyrównież dzieci, jeśli podejmują ją pod opieką rodziców. 

W tym dniu zostaje ustalony następujący porządek:

  • g. 17.00 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o pokój. W łączności z Papieżem i Biskupami będziemy zawierzać Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi;
  • g. 17.30 Droga Krzyżowa;
  • g. 18.00 Msza św. Podczas Mszy św. osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły złożyć deklarację i rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę modlitewną. Materiały i deklaracje są do pobrania na stoliku przed ławkami.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

25 III br., w XVIII rocznicę utworzenia diecezji świdnickiej, przypada dzień modlitwy w intencji Biskupa Świdnickiego. W tym dniu polecamy w modlitwie osobę Pasterza naszej diecezji – Księdza Biskupa Marka Mendyka. 25 III zachęcamy także do modlitwy w intencji bp. Ignacego Deca – Biskupa Seniora, z racji 18. rocznicy święceń biskupich.

Zgodnie z zamysłem Ojca Świętego w piątek przed IV Niedzielą Wielkiego Postu odbędzie się nabożeństwo „24 godziny dla Pana”. W diecezji świdnickiej odbędzie się ono w Sanktuarium św. Józefa w Świdnicy (ul. Kotlarska 19;Ojcowie Paulini). Program umieszczony jest na stronie diecezjalnej.

W sobotę, 26 marca, w Piławie Górnej Mszą św. o g. 17.00 rozpocznie się dekanalny kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się w soboty i w niedziele w domu katechetycznym parafii św. Marcina w Piławie G.

Od dzisiejszej niedzieli do wtorku trwają pod przewodnictwem ks. Stanisława Zająca, warsztaty Soborowej Odnowy Życia Parafialnego. Zachęcamy do zaangażowania naszych parafian. Przy stoliku przed ławkami można uzyskać informację, jak zostać posłańcem Listu Do Parafian.

Od następnej niedzieli w parafii będą głoszone rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu i uczestniczenie w tych świętych ćwiczeniach duchowych.