Ogłoszenia parafialne – 20 września 2020

25. niedziela zwykła.

Dzisiaj rozpoczynamy Dzień Środków Masowego Przekazu pod hasłem„Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci” (por. Wj 10, 2). „Życie staje się historią”. Papież Franciszek w orędziu napisanym na ten dzień już we wstępie zaznacza: „Chciałbym Orędzie na ten rok poświęcić tematowi narracji, ponieważ wierzę, że aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód. W zamieszaniu otaczających nas głosów i przesłań, potrzebujemy ludzkiej narracji, która opowie nam o nas oraz o pięknie w nas mieszkającym; narracji, która potrafi oglądać świat i wydarzenia z czułością; opowiadającej o naszym istnieniu, jako o żywej tkance ukazującej splot powiązań, poprzez które jesteśmy złączeni jedni z drugimi”.

W parafii gościmy ks. Stanisława Zająca – moderatora odnowy życia religijnego w parafii. Serdecznie zapraszamy do salki katechetycznej osoby, które brały udział w poprzednich zajęciach oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie formacyjne dzisiaj o g. 16.00 i w poniedziałek po Mszy św.

Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą o g. 18.00.

W tym tygodniu rozpoczynamy parafialne przygotowanie do I Komunii św. i Bierzmowania. W czasie Mszy św. w święto św. Stanisława Kostki został podany grafik spotkań. W ogłoszeniach przypominamy dla utrwalenia:

  • wtorek, 22 IX, g. 19.00 – spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych;
  • wtorek, 22 IX, g. 16.00 – przygotowanie do Bierzmowania dla kl. VII SP;
  • piątek, 25 IX, g. 16.00 – przygotowanie do Bierzmowania dla kl. VIII SP;
  • piątek, 25 IX, g. 19.00 – przygotowanie do Bierzmowania dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

Z okazji Dnia Środków Masowego Przekazu odbywa się doroczna zbiórka do puszek na rzecz katolickiego „Radia Rodzina”, które jest odbierane w naszej diecezji. Puszki są wystawione na stolikach przed ławkami.

Również na stolikach przed ławkami wyłożone są listy poparcia obywatelskiego projektu ustawy „Stop LGBT”. Celem ustawy jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się wartości obce naturze ludzkiej i chrześcijaństwu. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotne, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod tym projektem. Listy można podpisywać w tą i przyszłą niedzielę. Na stolikach, oprócz list do podpisania wyłożony jest tekst proponowanej ustawy.