Ogłoszenia parafialne – 21 czerwca 2020

12. niedziela zwykła.

Porządek Mszy Św.

Dzisiaj (14 czerwca) nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30.

W ciągu tygodnia Msze św. odprawiane będą o g. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe (do czwartku połączone z procesją). 

Inne ogłoszenia

Komunikat do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.: W tym roku nie było uroczystości I Komunii św. w maju.Termin, który został wstępnie ustalony, o ile nie przeszkodzi sytuacja epidemiczna,to druga niedziela września. W związku z rozpoczynającymi się niebawem wakacjami i krótkim terminem we wrześniu, proszę rodziców o należyte przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. W drugiej połowie sierpnia planujemy spotkania z dziećmi i rodzicami. Będą to katechezy, próby i sprawdzenie przygotowania dzieci. Dokładne informacje będą podawane w ogłoszeniach w czasie Mszy św. niedzielnych. W sytuacji, gdyby nie wszystkie dzieci mogły przystąpić do I Komunii św. we wrześniu, zostanie wyznaczony osobny termin w maju 2021 r. 

W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Dziękujemy p. Edwardowi Słobodzińskiemu za wykonanie zdjęć w czasie uroczystości Bożego Ciała i umieszczenie w gablotce parafialnej.

Ks. Stanisław Zając wyraził pragnienie przyjazdu do naszej parafii celem kontynuowania przygotowania do programu odnowy parafii. Zajęcia formacyjne mogłyby się odbywać w kościele lub w salce katechetycznej od najbliższego czwartku do soboty po Mszy św. W sytuacji trwania stanu epidemicznego jest potrzebna jasna deklaracja dotychczasowych uczestników kursu, czy będą chcieli uczestniczyć i czy ma być to w kościele czy też w salce, w której jest zdecydowanie mniej miejsca. Bardzo proszę, żeby dzisiaj po Mszy św. podejść do zakrystii i dać odpowiedź. Jest to ważne, gdyż w poniedziałek muszę poinformować księdza gościa, czy ma przyjeżdżać i w jakiej formule prowadzić naukę, czy też odkładamy termin spotkania na czas późniejszy.

Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku, regeneracji sił fizycznych i duchowych. Nie zapominajmy o obowiązku Mszy św. niedzielnej.

Składamy serdeczne podziękowania dla składających ofiary dla parafii do koszyczków umieszczonych przy ołtarzach bocznych. Z uwagi na bezpieczeństwo wiernych nie chodzimy z tacą w czasie Mszy św.

Zapowiedzi przedślubne (21.06 – 5. 07. 2020 r.)

Pierwsza para narzeczonych

  • Przemysław Paweł Herman – zam. w Niemczy 
  • Paulina Wioleta Melnik – zam. w Niemczy

Druga para narzeczonych

  • Andrzej Kościukiewicz – zam. we Wrocławiu
  • Sylwia Jurgiewicz – zam. wcześniej w Niemczy, a obecnie we Wrocławiu

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.