Ogłoszenia parafialne – 21 listopada 2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po błogosławieństwie nastąpi odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę nowych kościołów w diecezji świdnickiej.

Trzecia niedziela listopada to ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II – „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” – szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • Msza św. codziennie o g. 18.00, 
  • w środę nowenna do MBNP, 
  • w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego. 

W dniach 22 – 30 XI 2021 r. w Kościele w Polsce będzie trwała nowenna do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski w intencji naszej Ojczyzny. Po wieczornej Mszy św. odmówimy litanie do św. Andrzeja Boboli i modlitwę „Pod Twoja obronę”. Zachęcamy też do indywidualnej modlitwy w tej intencji i praktyki postu.

W piątek przygotowanie do Bierzmowania dla klas VIII o g. 16.00, dla młodzieży o g. 19.00.

W niedzielę 5 XII o godz. 18.30 w kinie Cinema 3D w Świdnicy (Galeria Świdnicka) odbędzie się specjalny pokaz filmu „Nędzarz i madame”. Osoby zainteresowane udziałem w pokazie proszone są o kontakt z Wydziałem Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej w godz. 9.00 – 13.00 od poniedziałku do piątek; tel. 74 856 44.  Wejściówka: 13 zł. „Nędzarz i madame” ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako BrataAlberta

W niedzielę 28 XI na Mszy św. o g. 8.00 będzie miało miejsce poświęcenie opłatków wigilijnych. Opłatki będą wyłożone przez cały Adwent na stoliku przed ławkami. Obok stolika zostanie ustawiona skarbonka na ofiary na cele parafialne.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni. Prosimy rodziców o przygotowanie dla dzieci lampionów roratnich i przychodzenie na Roraty.