Ogłoszenia parafialne – 21 stycznia 2024

3. niedziela zwykła.

Od czterech lat, zgodnie z wolą Ojca Świętego, przeżywamy  III niedzielę zwykłą jako Niedzielę Słowa Bożego. Przypomina znaczenie i wartość Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także związek między Słowem Bożym a liturgią. „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących.” ( Franciszek, Aperuit illis, nr 8; Sobór Watykański II, Konstytucja Dei Verbum, nr 25).

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W ciągu tygodnia Msze św. wg porządku:

  • od poniedziałku do piątku o g. 7.00;
  • w sobotę o g. 18.00.

Plan kolędy na najbliższe dni:

  • poniedziałek, 22 I – ul. Piastowska (od dołu)
  • wtorek, 23 I –  1) Rynek 2 – 14, ul Ratuszowa  2) Rynek 15 – 26, ul Rycerska
  • środa, 24 I –    1) Rynek 27 – 40 2) ul. Słowiańska, Rynek 41 – 51
  • czwartek, 25 I – 1) ul. Przemysłowa, Podmiejska, Królowej Jadwigi 2) pl. Mieszka I.

W czwartek nastąpi zakończenie wizyt duszpasterskich w rodzinach. Bóg zapłać o. Zenonowi Surmie CMF za pomoc. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, możliwość spotkania i złożone ofiary. Istnieje możliwość dodatkowej kolędy po indywidualnym umówieniu terminu wizyty.

W następną niedzielę zapraszamy do sali Niemczańskiego Ośrodka Kultury o g. 16.00 na spotkanie noworoczne połączone ze śpiewem kolęd i skromnym poczęstunkiem. Jednym z organizatorów spotkania jest Rada Parafialna. Zapraszamy wszystkich chętnych.

W styczniu przypadają rocznice śmierci proboszczów niemczańskich: ks. kan. Henryka Sobolika i ks. prałata Jana Potępy. Nie zapominajmy o nich w modlitwie. Msza św. za zmarłego ks. Jana Potępę będzie odprawiona w piątek, 2 II br. o g. 9.00, a za ks. Henryka Sobolika w niedzielę, 4 II br. o g. 8.00.

Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonek przy bocznych ołtarzach i przy stoliku z prasą w ramach tacy z niedzielnej Mszy św. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na katedrę świdnicką.