Ogłoszenia parafialne – 22 stycznia 2023

3. niedziela zwykła.

Od trzech lat, zgodnie z wolą Ojca Świętego, przeżywamy  III niedzielę zwykłą jako Niedzielę Słowa Bożego. Przypomina wszystkim: pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią: „Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty” ( Franciszek, Aperuit illis, nr 8; Sobór Watykański II, Konstytucja Dei Verbum, nr 25).

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy tą intencję do osobistej modlitwy.

W ciągu tygodnia Msze św. wg porządku:

  • od poniedziałku do czwartku o g. 8.00;
  • w piątek i sobotę o g. 18.00.

W czwartek zostały zakończone wizyty duszpasterskie w rodzinach. Bóg zapłać o. Zenonowi Surmie za pomoc w kolędzie. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, możliwość spotkania i złożone ofiary. W czasie koledy na kościół św. Wojciecha zostały specjalnie przeznaczone przez naszych parafian ofiary w łącznej wysokości 1150 zł. Bóg zapłać!

W styczniu przypadają rocznice śmierci proboszczów niemczańskich: ks. kan. Henryka Sobolika i ks. prałata Jana Potępy. Dziękujemy osobom, które troszczą się o grób ks. kanonika. Nie zapominajmy o nich w modlitwie. Msza św. za zmarłego ks. Kanonika Henryka Sobolika zostanie odprawiona w poniedziałek, 30 I br. o g. 8.00. Msza św. za ks. prałata Jana Potępę będzie odprawiona w sobotę, 25 II br. o g. 18.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach w ramach tacy z niedzielnej Mszy św. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na katedrę świdnicką.