Ogłoszenia parafialne – 23 kwietnia 2023

3. niedziela wielkanocna.

Od dzisiaj przeżywamy XV Tydzień Biblijny pod hasłem: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?” (1 Kor 11,22). W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy do Ewangelii według św. Jana, aby w jej świetle lepiej odkryć w głębszy sposób tajemnicę Kościoła, tak, by nie skupiać się jedynie na jego wymiarze instytucjonalnym, czy też wymiarze ludzkich słabości.

Trwa okres wielkanocny. Kościół przypomina nam, że jest to stosowny czas na odbycie spowiedzi św. i przyjęcie Komunii wielkanocnej.

W ciągu tygodnia Msza św. o g. 18.00, za wyjątkiem czwartku. W czwartek Msza św. o g. 8.00.

W poniedziałek i środę o g. 16.00 (dni do wyboru) przygotowanie do Bierzmowania w salce katechetycznej. W środę o g. 17.00 w kościele spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi.

W poniedziałek w Kościele obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. We wtorek, w święto św. Marka Ewangelisty, swoje imieniny obchodzi bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki. Najdostojniejszego Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej całej wspólnoty diecezjalnej, upraszając za przyczyną Świętego Patrona potrzebne łaski.

Caritas Diecezji Świdnickiej przysłała podziękowanie za ofiarę w kwocie 1120,41 zł złożona 26.02.2023 r. na Pomoc Ukrainie. W Niedziele Miłosierdzia Bożego uzbieraliśmy na rzecz Caritas 214 zł. Do kasy wpłacono 220 zł.

W ramach trwającej Nowenny (X 2022- VI 2023 ) związanej z obchodami 40. rocznicy koronacji przez św. Jana Pawła II figury Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości w najbliższą sobotę odbędą się pielgrzymki dekanatów z naszej części diecezji. Spotkanie rozpocznie się konferencją o g. 10.00. Ze względu na inne wydarzenie w parafii, prosimy o indywidualny wyjazd na spotkanie.

Dziękujemy wszystkim dobrodziejom parafii za wszelki wkład ku większemu dobru naszej wspólnoty. Składamy podziękowanie rodzinom opiekującym się krzyżem przed kościołem, osobom pomagającym we wszelkich pracach parafialnych, paniom z Róż Różańcowych i innym dobrodziejom za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i wszystkim ofiarodawcom wspomagającym parafię przez datki składane do koszyków i do skarbony obok stolika z prasą.

Zapowiedzi przedślubne (23.04 – 07.05.2023)

• Michał Tomasz Cieleban – zam. w Niemczy
  • Alicja Targoni – zam. w Karwianach

23.04.2023 r. – zapowiedź I
30.04.2023 r. – zapowiedź II
07.05.2023 r. – zapowiedź III

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.