Ogłoszenia parafialne – 23 lipca 2023

16 niedziela zwykła. 

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane o g. 7.00, w sobotę o g. 18.00.

Dzisiaj po każdej Mszy św. ma miejsce poświęcenie pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. W czasie poświęcenia ministrant będzie niósł w koszyczku gadżety kierowcy i wizerunki św. Krzysztofa. Ofiary złożone do koszyczka będą przeznaczone na dzieło Miva Polska. Jest to fundacja zajmująca się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy. Pamiętajmy, ze ofiara ma charakter dziękczynny za szczęśliwie przejechane trasy i wyraża się w przeliczniku 1 grosz za 1 kilometr.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach i do skarbony przy stoliku z prasą na funkcjonowanie parafii.

Trwają wakacje. W letniej aurze wypoczynku pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. „Niedziela jest w pełnym tego słowa znaczeniu dniem zgromadzenia liturgicznego, w którym zbierają się wierni dla słuchania słowa Bożego i uczestniczenia w Eucharystii, aby tak wspominać mękę, zmartwychwstanie i chwałę Pana Jezusa i składać dziękczynienie Bogu” (KKK 1167).