Ogłoszenia parafialne – 23 maja 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Dzisiaj w parafii odbywa się uroczystość I Komunii św. W tym roku wydarzenie przystąpienia dzieci do pełnego uczestniczenia we Mszy św. zostało podzielone na dwie tury. Drugi termin I Komunii św. będzie miał miejsce 12 września br.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada świeto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W maju modlimy się litanią loretańską do Matki Bożej. W tym roku wraz z całym Kościołem trwamy na modlitwie o ustanie pandemii koronawirusa. Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie o g. 17.30.

W czwartek kapłani Diecezji Świdnickiej mają po południu dzień skupienia. Zwracam się do wiernych, aby w czwartek w kosciele, o wyznaczonej porze, samodzielnie zaśpiewać litanię do Matki Bożej i pomodlić się pieśniami maryjnymi. W razie kilkuminutowego spóźnienia kapłana na Mszę św., proszę poczekać w kościele.

W niedzielę, 30 maja, w Arboretum w Wojsławicach o g. 16.00 zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo majowe. W związku z powyższym nie będzie już nabożeństwa majowego w kościele parafialnym. Msza św. o g. 18.00 będzie odprawiona, tak jak w każdą niedzielę.

W związku ze złagodzeniem obostrzeń epidemicznych, chcemy w tym roku zorganizować tradycyjną procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy wokół Rynku. Zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych z września 2020 r., rodziców dzieci przygotowujących się do Bierzmowania, strażaków z miejscowej OSP , przedstawicieli Róż Różańcowych i wszystkich, ktłórzy chcieliby pomóc w postawieniu i rozebraniu ołtarzy i organizacji procesji na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. w kościele (g. 18.30).

Bóg zapłać za przywiezienie brzózek i dekorację drwi wejściowych do kościoła z okazji dzisiejszej niedzieli, zwanej też Zielonymi Świątkami.

Serdecznie dziękuję, w imieniu wspólnoty parafialnej, za składki do koszyków z racji tacy niedzielnej.

Po ostatniej burzy zostało już uruchomione nagłośnienie kościoła na wzmacniaczu zastępczym. Nie działa jeszcze zegar wieżowy.