Ogłoszenia parafialne – 23 października 2022

30. niedziela zwykła. Nabożeństwo różańcowe w październikowe niedziele o g. 17.00, w dni powszednie o g. 17.30 – po różańcu Msza św..

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw i Wsparcia Dzieła Misyjnego. Taca z całej niedzieli jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

W tym tygodniu we wtorek o g. 16.00 w salce katechetycznej będzie miało miejsce przygotowanie do I Komunii św. Spotkania będą się odbywały w ostatni wtorek miesiąca. W razie jakichkolwiek przeszkód dzieci i rodzice zostaną wcześniej poinformowani. Zapraszamy dzieci z klasy III z dzienniczkami praktyk. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą mieli spotkanie we wtorek 15 XI o g. 18.30.

Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe.  Wypełnione i z umieszczonym adresem można składać w zakrystii lub do koszyczka niedzielnej tacy. Wzorem lat ubiegłych w dniu modlitwy wypominkowej w intencji zmarłych wymienionych na kartkach będzie również odprawiona Msza św.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą odprawione w kościele parafialnym o g. 8.00, 11.00 i na cmentarzu o g. 14.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej. W Dzień Zaduszny Msza św. o g. 18.00.

Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Warto pomyśleć o spowiedzi św., aby w tych dniach być w stanie łaski uświęcającej. Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed nabożeństwem.

W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. W tym dniu będzie przeprowadzona październikowa zbiórka do puszki na „Kościół w Potrzebie”. Jest to stowarzyszenie papieskie spieszące z pomocą chrześcijanom prześladowanym.

Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji Dnia Papieskiego na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Parafia wpłaciła na konto fundacji 984,10 zł. 

Ogłoszenie diecezjalne: Po raz ósmy będziemy w diecezji świdnickiej przeżywać  Rekolekcje Diecezjalne. W tym roku przebiegać będą pod hasłem „Przynieś dar swój przed ołtarz”. Poprowadzi je znany biblista wrocławski ks. prof. Mariusz Rosik. Odbywać się będą w dniach od 17 do 20 listopada br. (od czwartku do niedzieli) w różnych grupach reprezentujących naszą diecezję (księża, osoby życia konsekrowanego, młodzież, dorośli). Zapraszamy wszystkich do doświadczenia jedności, wspólnoty modlitwy i słuchania słowa Bożego! Szczegóły i zapisy na stronie www.mocewangelii.pl