Ogłoszenia parafialne – 23 stycznia 2022

3. niedziela zwykła.

Od dwóch lat, zgodnie z wolą Ojca Świętego, przeżywamy  III niedzielę zwykłą jako Niedzielę Słowa Bożego. Przypomina wszystkim: pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią: „Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty” ( Franciszek, Aperuit illis, nr 8; Sobór Watykański II, Konstytucja Dei Verbum, nr 25).

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy ta intencję do osobistej modlitwy. zapraszamy do uczestniczenia w obchodach odbywających się w diecezji (wykaz można znaleźć na stronie internetowej).

W ciągu tygodnia Msze św. o g. 18.00. W środę nowenna do MBNP, w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.

W styczniu przypadają rocznice śmierci proboszczów niemczańskich: ks. kan. Henryka Sobolika i ks. prałata Jana Potępy. Dziękujemy osobom, które troszczą się o grób ks. kanonika. Nie zapominajmy o nich w modlitwie. Msza św. za zmarłych w/w kapłanów zostanie odprawiona w sobotę, 29 I br. o g. 18.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach w ramach tacy z niedzielnej Mszy św. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na katedrę świdnicką.