Ogłoszenia parafialne – 24 kwietnia 2022

2. niedziela wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego.  „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)”. W dniu dzisiejszym o g. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, zostanie odprawione nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W Kościele rozpoczynamy 78. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Gdzie jest miłosierdzie, tam rozkwita pokój”

W ciągu tygodnia Msze św. są odprawiane o g. 18.00, w najbliższy czwartek będzie tylko Msza św. rano o g. 7.00 (ze względu na popołudniową spowiedź w Ratajnie). 15 minut przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi św.

W środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

W piątek przygotowanie do Bierzmowania dla grupy młodszej i starszej o g. 16.00.

W przyszłą niedzielę (1 maja) obchodzimy Niedzielę Biblijną oraz VI. Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Serdecznie dziękujemy za ofiarność wyrażona w składkach na tacę niedzielną.