Ogłoszenia parafialne – 24 lipca 2022

17 niedziela zwykła. 

W dniach 24 – 31 lipca 2022 r. obchodzimy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych modlimy za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie na ten cel 1 grosza za każdy przejechany kilometr.

XXIII Tydzień św. Krzysztofa – materiały duszpasterskie

W ciągu tygodnia Msze św., oprócz czwartku, odprawiane będą o g. 18.00. W czwartek Msza św. o g. 7.00.

Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej zwrócił się do naszej parafii z prośbą o włączenie się w kampanie pomocową „Równe szanse”. Celem akcji jest sfinansowanie wyżywienia oraz zakup artykułów szkolnych dzieciom mieszkającym w „slamsach” stolicy Zambii – Lusace, gdzie pracują dwie misjonarki świeckie z Polski – Karolina Cygan i Katarzyna Sowa. Na stoliku przed ławkami wyłożone są gadżety misyjne przygotowane przez wolontariat misyjny „Wejście Ewakuacyjne” takie, jak egzemplarze miesięcznika „Echo z Afryki i innych kontynentów”, biuletyn o Marii Teresie Ledóchowskiej i upominki wykonane przez dzieci afrykańskie w postaci notatników i metalowych szkatułek na drobiazgi. Kto chciałby wspomóc dzieło misyjne, proszę o podejście do stolika.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach. Serdecznie dziękujemy rodzinie, która wsparła nasza parafię odrębnym datkiem finansowym.

Zapraszamy do wzięcia i skorzystania z rozważań tajemnic w modlitwie różańcowej. Książeczki są wyłożone obok koszyków.

Za tydzień w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu rozpocznie się XII Letni Festiwal Kultury Polonia Cantans. Koncerty będą odbywały się o g. 19.00. W niedzielę, 31 VII, będzie to koncert dedykowany bohaterskiej Ukrainie. W niedzielę, 7 VIII, o g. 19.00 zakończenie festiwalu w Niemczy koncertem prezentującym polonezy Józefa Elsnera. Program jest opublikowany na stronie polskiegniazdo.pl oraz na stronie parafialnej. W najbliższych dniach zostanie wywieszony w gablocie przed kościołem plakat.