Ogłoszenia parafialne – 24 maja 2020

Wniebowstąpienie Pańskie.

Porządek Mszy Św.

Msze św. w tygodniu o g. 18.00.

O g. 17.30 nabożeństwo majowe. W czasie nabożeństwa przez nowennę do Ducha Świętego przygotowujemy się do Uroczystości Pięćdziesiątnicy.

Msze św. w niedzielę o g. 8.00, 11.00 i 18.00.

Inne ogłoszenia

Wczoraj w katedrze świdnickiej miały miejsce święcenia kapłańskie. Sakrament przyjęło pięciu diakonów z naszej diecezji. Wśród nich jeden z naszego dekanatu, z parafii Ratajno. Wspierajmy neoprezbiterów w posłudze kapłańskiej.

W dzisiejszą niedziele miała mieć miejsce uroczystość I Komunii św. Ze względu na epidemię koronawirusa została przełożona na wrzesień, o ile pozwoli na to sytuacja zdrowotna.

W następną niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od g. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.