Ogłoszenia parafialne – 24 października 2021

30. niedziela zwykła. Nabożeństwo różańcowe w niedziele o g. 17.00, w dni powszednie o g. 17.30 – po różańcu Msza św.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw i Wsparcia Dzieła Misyjnego.

Ogłoszenie diecezjalne: Po raz siódmy będziemy w diecezji świdnickiej przeżywać  Rekolekcje Diecezjalne. W dniach od 18 do 21 listopada br. (od czwartku do niedzieli) chcemy w różnych grupach reprezentujących naszą diecezję (księża, osoby życia konsekrowanego, młodzież, dorośli) przygotować się do zakończenia i zarazem rozpoczęcia roku liturgicznego złączonego z uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do przeprowadzenia rekolekcji zaprosiliśmy: ks. Dominika Chmielewskiego, salezjanina, znanego rekolekcjonistę, m.in. opiekuna duchowego Wojowników Maryi. Zapraszamy wszystkich do doświadczenia jedności, wspólnoty modlitwy i słuchania słowa Bożego! Szczegóły:  www.mocewangelii.pl 

Prasa katolicka. Dzieci zapraszamy do kupna i zapoznania się z Małym Gościem Niedzielnym. W wyłożonym na stoliku numerze jest przedstawiona w postaci komiksu sylwetka Sługi Bożego ks. Jana Machy, którego beatyfikacja będzie miała miejsce w listopadzie br.

Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe.  Wypełnione i z umieszczonym adresem można składać w zakrystii lub do koszyczka niedzielnej tacy. Wzorem lat ubiegłych w dniu modlitwy wypominkowej w intencji zmarłych wymienionych na kartkach będzie również odprawiona Msza św.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą odprawione w kościele parafialnym o g. 8.00, 11.00 i na cmentarzu o g. 14.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej. W Dzień Zaduszny Msza św. o g. 18.00.

Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Warto pomyśleć o spowiedzi św., aby w tych dniach być w stanie łaski uświęcającej. Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed nabożeństwem.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach. Dzisiejsza składka w całości przeznaczona jest na cele misyjne.

W następna niedziele będziemy obchodzić uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.

ORĘDZIE NA ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY 2021 r.