Ogłoszenia parafialne – 24 stycznia 2021

3. niedziela zwykła.

Od ubiegłego roku, zgodnie z wolą Ojca Świętego, przeżywamy  III niedzielę zwykłą jako Niedzielę Słowa Bożego. Przypomina wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią: „Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty” ( Franciszek, Aperuit illis, nr 8; Sobór Watykański II, Konstytucja Dei Verbum, nr 25).

Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności,  Modlitwy i Pomocy poszkodowanym przez trzęsienie ziemi mieszkańcom Chorwacji. Na stoliku przed ławkami jest wystawiona skarbonka na datki pieniężne, które zostaną przekazane jako pomoc poszkodowanym do Caritas w Chorwacji.

W ciągu tygodnia Msze św. o g. 18.00. W środę nowenna do MBNP, w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bóg zapłać za udział w Mszach św. kolędowych i za ofiary złożone na utrzymanie instytucji diecezjalnych, parafii i wynagrodzenie kapłana.

Dziś przypada 14. rocznica śmierci ks. kan. Henryka Sobolika, wieloletniego proboszcza w Niemczy. Dziękujemy osobom, które troszczą się o grób ks. kanonika. Nie zapominajmy o nim w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach w ramach tacy z niedzielnej Mszy św. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na katedrę świdnicką.

Ogłoszenie Dyrektora Domu Kultury – plakat promujący szczepienia przeciw Covid.