Ogłoszenia parafialne – 25 czerwca 2023

12. niedziela zwykła. Nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30.

W tym tygodniu Msza św. będzie odprawiana o g. 18.00, za wyjątkiem poniedziałku i soboty. W poniedziałek Msza św. o g. 7.00 a w sobotę o g. 17.00.  Po Mszy św. do końca czerwca nabożeństwo czerwcowe ( w poniedziałek odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa bez wystawienia Najświętszego Sakramentu).

W czwartek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu do koszyków zbieramy datki na Świętopietrze. Ofiara ta wyraża poczucie przynależności do Kościoła powszechnego oraz miłość i zaufanie do Ojca Świętego. Jest znakiem komunii z Następcą Piotra, a także wrażliwości na najbardziej potrzebujących, o których troszczy się papież. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na wsparcie działalności charytatywnej Papieża, jak i na struktury towarzyszące jego misji apostolskiej.

W sobotę udamy się na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa. Plan jest wywieszony w gablocie przed kościołem. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Różaniec z medytacja odmówimy w autobusie.

Kancelaria parafialna będzie czynna po Mszy św. wieczornej.

Wszystkim rozpoczynającym sezon wakacyjny i urlopowy życzymy udanego wypoczynku, regeneracji sił i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św., gdziekolwiek się znajdziemy.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach i do skarbony przy stoliku z prasą na działalność parafii. 

Burmistrz Niemczy i NOK zapraszają na  koncert zespołów Aksamitki, Rezonans i Renesans z Podola na Ukrainie w poniedziałek, 26 czerwca 2023 r. o g. 18.30 do sali widowiskowej NOK w Niemczy. Wstęp wolny.

W niedzielę 10 IX br. w Markowej k. Łańcuta odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów. W związku z tym organizowany jest wspólny diecezjalny wyjazd autokarem. Ze względu na odległość i godzinę Mszy św. beatyfikacyjnej wyjazd nastąpi 9 IX (sobota) ze Świdnicy z nawiedzeniem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie. Nocleg z obiadokolacją i śniadaniem w Rakszawie k. Łańcuta i następnego dnia udział we Mszy św. beatyfikacyjnej oraz powrót do Świdnicy. Koszt wyjazdu (autokar, nocleg, wyżywienie): 250 zł.   Zapisy jeszcze tylko w tym tygodniu u proboszcza parafii.