Ogłoszenia parafialne – 25 grudnia 2022

Uroczystość Narodzenia Pańskiego. 

Porządek celebracji liturgicznych:

  • Uroczystość Bożego Narodzenia w kościele rozpoczyna Pasterką o g. 24.00 (Wcześniej w domu odbywa się wigilia, czyli czuwanie wprowadzające w przeżywanie tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego). W I Dzień Świąt Msze św. o g. 11.00 i 18.00.
  • W II Dzień Świąt Msze św. o g. 8.00 i 11.00. W tym dniu taca będzie przeznaczona na Seminarium.
  • Od wtorku do piątku Msze św. o g. 18.00. 
  • W piątek przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu przewidziana jest zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin. 
  • W sobotę Msza św. na zakończenie roku o g. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne.
  • W niedzielę, 1 I,  przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 11.00 18.00). Jest to uroczystość obowiązkowa co do udziału we Mszy św. i wstrzymania się od prac niekoniecznych.

Od 27 grudnia rozpocznie się, po dwuletniej przerwie pandemicznej, tradycyjna kolęda. Z pomocą w wizycie duszpasterskiej zaprosiłem o. Zenona Surmę, mojego kolegę rokowego i dwukrotnego rekolekcjonistę w naszej parafii. W tym tygodniu będą to parafianie z następujących wiosek i mieszkańcy Niemczy:

wtorek 27 XII – Piotrkówek, Wojsławice, Stasin;

środa 28 XII – Gumin, Jasinek, Podlesie;

czwartek 29 XII – Osiedle Podmiejskie (od numeru 1) i ul. Gumińska (od dołu) – 2 księży;

piątek 30 XII – ul. Wrocławska (od numeru 1), Lipowa i Dębowa – 2 księży;

sobota 31 XII – ul. Folwarczna i Spółdzielcza – 2 księży.

W związku z brakiem ministrantów proszę, aby dać czytelny znak, że dana rodzina przyjmuje odwiedzającego kapłana. Może to być wyjście przed dom lub mieszkanie bądź uchylone drzwi. Na wioskach, proszę zgłosić wcześniej zamiar przyjęcia. Bardzo proszę, aby przygotować fragment Pisma św. do rozważenia (może być przez siebie wybrany albo zaproponowany w rozniesionych dotychczas Listach do Parafian). Już dzisiaj dziękuję za możliwość spotkania, modlitwy i rozmowy. W tym tygodniu kolęda rozpocznie się od g. 10.00.

W imieniu wspólnoty parafialnej dziękuję osobom, które z własnej chęci przyszły przystroić kościół na Boże Narodzenie. W tegorocznej stajence pojawiło się dodatkowych 1100 światełek na firmamencie nieba i jedno jaśniejsze będące symbolem gwiazdy betlejemskiej. Cała konstrukcja szopki i pomysł oświetlenia zawdzięczamy p. Adamowi, któremu serdecznie dziękujemy. Pan Henryk, jak co roku dostarczył siano do szopki. Państwo Anna i Sławomir zaopatrzyli nas w drzewka choinkowe w prezbiterium kościoła. Wszystkim ofiarodawcom i osobom niezmiennie pomagającym, którą to grupę nazwaliśmy w czasie wizytacji Społecznymi Pomocnikami Parafii – serdeczne Bóg zapłać!

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach tacy do koszyków na utrzymanie parafii.