Ogłoszenia parafialne – 25 kwietnia 2021

4. niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza.

Przed nami tydzień modlitw o dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Orędzie papieża na Światowy Dzień Powołań.

Dzisiaj imieniny obchodzi bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki. Pasterza naszej diecezji w dniu imienin otoczmy modlitwą upraszając dla Księdza Biskupa Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wsparcie św. Marka  w ewangelicznej posłudze.

Msze w tygodniu codziennie o godzinie o 18.00.

W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Rano będą miały miejsce odwiedziny chorych. W związku z pandemią należy wcześniej zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej zamiar przyjęcia kapłana do domu. O g. 17.00, w czasie nabożeństwa eucharystycznego, rozważymy tajemnice różańca z medytacją i odmówieniem Litanii Loretańskiej.

W maju nabożeństwa ku czci Matki Bożej będą odprawiane o g. 17.30.

Na stoliku przed ławkami jest umieszczona puszka na ofiarę na rzecz Seminarium Duchownego w Świdnicy.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków w ramach niedzielnej tacy.

Na stolikach  są do bezpłatnego pobrania maseczki medyczne.

Prasa katolicka. Na stoliku z prasą znajdują się książeczki z rozważaniami na miesiąc maj wydane w stylu znanych już nam przewodników wielkopostnych. Cena 3,50 zł za egzemplarz.

Zapowiedzi przedślubne (25.04 – 9.05.2021 r.)

• Andrzej Piotr Osipowicz – zam. w Niemczy
  • Magdalena Grabowska – zam. w Niemczy

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.