Ogłoszenia parafialne – 25 października 2020

30. niedziela zwykła – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła.

Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o g. 17.00.

Kończy się miesiąc różańcowy. W parafii nabożeństwa są odprawione codziennie o g. 17.30.

W następną niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych.  

1 listopada, Msze św. w kościele parafialnym będą odprawiona o g. 8.00 i 11.00. Z uwagi na sytuację epidemiczną, zalecenie nie gromadzenia się na cmentarzach w Dzień Wszystkich Świętych, ale rozłożenie wizyt w czasie, niepewność przepisów rządowych, które mają być ogłoszone w najbliższych dniach, a przede wszystkim w trosce o życie i zdrowie ludzi, w tym roku nie będzie Mszy św. ani procesji na cmentarzu. O g. 18.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, których ciała spoczywają na cmentarzu niemczańskim, za zmarłych parafian i zmarłych z rodzin pochowanych na różnych cmentarzach. 

Od Uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę można uzyskać odpust zupełny w intencji dusz w czyśćcu cierpiących pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, udział we Mszy św. i przyjęcie Komunii, modlitwy w intencjach Ojca Świętego). W tym roku Papież rozszerzył możliwość uzyskania odpustu na cały listopad.

W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy, w zgromadzeniach liturgicznych może uczestniczyć jedna osoba na siedem metrów kwadratowych. W naszej świątyni w czasie liturgii może brać udział 75. wiernych.

Ze względu na czerwoną strefę wstrzymuje się odwiedziny chorych w listopadzie, chyba że w sytuacji koniecznej.

Zgodnie z prośbą umieszczoną w Zarządzeniu Biskupa Świdnickiego i wymogami czerwonej strefy zostają zawieszone aż do odwołania spotkania wszelkich grup w parafii. Kancelaria parafialna zostaje czasowo zamknięta. Nie dotyczy to spraw pilnych i losowych. Zostaje wstrzymane również przyjmowanie intencji mszalnych.

Na stolikach przed ławkami wyłożone są kartki wypominkowe. Proszę o zaznaczenie ulic. W tym roku nabożeństwa wypominkowe rozpoczną się od 3 XI. Wypominki można składać do koszyków lub do skarbony umieszczone przy filarze niedaleko ołtarza MBNP.

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na Stowarzyszenie Papieskie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie parafii poprzez ofiary składane do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach.

Bóg zapłać za elektrośmieci złożone w tym tygodniu na cele misyjne.