Ogłoszenia parafialne – 26 czerwca – 3 lipca 2022

13. niedziela zwykła. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ o g. 17.30.

Dziękujemy ks. Stanisławowi za odwiedzenie naszej parafii i pomoc w układaniu programu pracy na najbliższy rok duszpasterski.

W powszednie dni tygodnia Msza św. o g. 18.00.

W środę  uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczystość w Polsce nie ma charakteru obowiązkowego. 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od g. 17.00 spowiedź św. Równocześnie o g. 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 17.50 nabożeństwo pierwszopiątkowe i zakończenie adoracji, a później Msza św.

W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych w I piątki miesiąca. W razie konieczności proszę chorych zgłaszać indywidualnie.

Zapraszamy na różaniec z okazji I soboty miesiąca na g. 17.00.

W niedzielę 26 czerwca odbywa się w kościołach zbiórka na świętopietrze, czyli na posługę apostolską i charytatywną Ojca Świętego. Świętopietrze, czyli Denar św. Piotra, to ofiara wnoszona przez kraje katolickie na rzecz Stolicy Apostolskiej. Zbiórka datków w kościołach odbywa się raz w roku, w ostatnią niedzielę czerwca, czyli blisko daty 29 czerwca, kiedy Kościół obchodzi uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Decyzją Episkopatu Polski na zbiórkę Świętopietrza przeznaczona jest taca z dzisiejszej niedzieli. Środki uzyskane z hojności poszczególnych wiernych, diecezji i organizacji charytatywnych przeznaczane są na wsparcie działalności charytatywnej Papieża, jak i na struktury towarzyszące jego misji apostolskiej.

Czas wakacji jest dobrym okresem w życiu człowieka na pogłębioną refleksję. Jest to sposobny czas uwielbienia Boga poprzez dzieła przyrody i wypoczynku. Życzę drogim parafianom, aby wakacje były dobrze przeżyte i łączyły się z miłymi wspomnieniami.

W naszej parafii są odprawiane Msze św. niedzielne w sobotę wieczorem. Mogą skorzystać z nich osoby, które nie mają możliwości uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej odprawianej w ciągu Dnia Pańskiego. 

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach tacy niedzielnej do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach.

Zapowiedzi przedślubne

  • Piotr Paweł Borodajko – zam. Niemcza, ul. Gumińska
  • Urszula Wasiuczyńska – zam. Niemcza, ul. Gumińska

Zapowiedź I: 26 VI 2022 r.
Zapowiedź II: 3 VII 2022 r.
Zapowiedź III: 10 VII 2022 r.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.