Ogłoszenia parafialne – 26 grudnia 2021

Niedziela Świętej Rodziny. 

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:
*W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o g. 18.00. 
*W piątek Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego o g. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne.

W sobotę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 11.00 18.00). Jest to uroczystość obowiązkowa co do udziału we Mszy św. i wstrzymania się od prac niekoniecznych.

W sobotę – w uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki przypada I sobota miesiąca. O g. 17.00 różaniec z rozważaniami i medytacją biblijną. Dziękujemy paniom z Róż Różańcowych za poprowadzenie modlitwy.

Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 8 I, 2022 r. od g. 9.00.

W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w rodzinach. Zapraszamy, od 3stycznia, na Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów parafii.

Porządek na dni po niedzieli, 2 stycznia:
*w poniedziałek, 3 I, zapraszamy mieszkańców Gumina, Jasinka, Stasina, Wojsławic, Piotrkówka, rodziny zamieszkujące przy ul. Strzelińskiej, Sienkiewicza, Słowackiego, Młyńskiej i Polnej;
*we wtorek, 4 I, mieszkańców domów przy ul. Kolejowej, Dębowej, Lipowej, Spółdzielczej i Folwarcznej;
*w środę, 5 I, rodziny mieszkające przy ul. Wrocławskiej, na Osiedlu Podmiejskim, Starym Placu, przy ul. Batalionów Chłopskich, Gumińskiej.

Msza św. kolędowa w intencji zaproszonych parafian będzie odprawiona z homilią i hymnem „Chwała na wysokości Bogu”. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie wody przyniesionej, ze względów sanitarnych, przez parafian. Będą wyłożone foldery z modlitwą błogosławieństwa w rodzinach i obrazki kolędowe. Jeżeli wierni będą chcieli złożyć ofiarę, to zostanie ona podzielona na utrzymanie instytucji diecezjalnych (Kurii i Seminarium), pomoc w funkcjonowaniu parafii i wynagrodzenie kapłana.

Na stoliku przed ławkami wystawiona jest puszka na zbiórkę pieniędzy na rzecz katolickich poradni rodzinnych w diecezji.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach na utrzymanie parafii.

W imieniu wspólnoty parafialnej dziękuję osobom, które z własnej chęci przyszły przystroić kościół na Boże Narodzenie oraz kwiatów i elementów dekoracji.