Ogłoszenia parafialne – 26 kwietnia 2020

3 niedziela wielkanocna. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6, 35-36). W tym roku w medytacji biblijnej pochylamy się nad Ewangelią wg św. Mateusza. Jest to okazja do sięgnięcia do Pisma św. i refleksji nad Słowem Objawienia. Można też pogłębić swoją wiedzę biblijną sięgając do strony internetowej www.biblia.pl. Na stronie Diecezji Świdnickiej znajdują się materiały, które mogą posłużyć jako pomoc w przeżywaniu Tygodnia Biblijnego.

Porządek Mszy Św.

Msze św. w tygodniu o g. 18.00.

Nabożeństwa majowe o g. 17.30.  

W tym roku na sobotę, 2 maja, (ze względu na pierwszeństwo obchodów liturgicznych niedziel wielkanocnych) będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski. W związku z uroczystością porządek Mszy św. niedzielny. O g. 8.00, 11.00 i 16.00 (dla strażaków) będą odprawione Msze św. z uroczystości NMP Królowej Polski. O g. 18.00 będzie odprawiona Msza św. z IV niedzieli wielkanocnej. Przed Sumą, czyli o g. 10.30 panie z Róż Różańcowych prowadzą różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

Msze św. w niedzielę o g. 8.00, 11.00 i 18.00.

Inne ogłoszenia

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Ze względu na sytuację pandemii proszę skorzystać ze spowiedzi w ciągu całego tygodnia. Przed Mszą św. kapłan oczekuje na penitentów w konfesjonale. W piątek będzie to czas dłuższy, czyli od g. 16.30 do 17.20.

Odwiedziny chorych, poza przypadkami krytycznymi, są zawieszone do odwołania.

Od czwartku, 24 kwietnia, (uroczystość św. Wojciecha), naszym biskupem diecezjalnym jest bp Marek Mendyk, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Polecajmy nowego pasterza w naszych modlitwach Opatrzności Bożej. 

Trwa czas wielkanocny. Kościół przypomina nam, że jest to stosowny czas na odbycie spowiedzi św. i przyjęcie Komunii wielkanocnej. 

W najbliższą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Chcemy też wspomóc Seminarium Duchowne przez ofiary do puszek. Puszki będą wystawione przy ołtarzach bocznych.

Dziękujemy wszystkim dobrodziejom parafii za wszelki wkład ku większemu dobru naszej wspólnoty. Składamy podziękowanie panom prowadzącym stronę internetową parafii i informacje na facebooku.

Bardzo proszę, aby nie przynosić do kościoła nakrętek. Zbiórka jest wstrzymana ze względu na brak odbioru. O wznowieniu akcji parafianie zostaną poinformowani. 

Zapowiedzi przedślubne (26.04 – 10. 05. 2020 r.)

Konrad Piotr Hałat – zam. w Niemczy
Paulina Piątek – zam. w Niemczy

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.