Ogłoszenia parafialne – 26 lipca 2020

17 niedziela zwykła. 

Porządek Mszy Św.

W ciągu tygodnia Msze św. odprawiane będą o g. 18.00.

W sobotę przypada I sobota miesiąca. Panie z Róż Różańcowych o g. 17.15 poprowadzą różaniec z medytacją biblijną. 

Inne ogłoszenia

31 lipca br. wyruszy ze Świdnicy po raz 17. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasna Górę. Ze względu na stan epidemii będzie miała charakter symboliczny. W drogę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi. W piątek, 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej wyruszą oni na pielgrzymi szlak. Poniosą na pątniczym szlaku do stóp Jasnogórskiej Pani wszystkie nasze intencje. Chcemy wspierać pielgrzymów, zgodnie z zachęta Biskupa Ordynariusza, tworząc Grupę Duchowego Uczestnictwa. W niedzielę 9 sierpnia, w dniu wejścia pielgrzymów na Jasna Górę, będzie można dołączyć, przez dojazd samochodem, do pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze i razem z nimi uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu. 

W parafii od piątku, w dni powszednie po Mszy św., a w piątek i środę, podczas nabożeństwa, będziemy duchowo towarzyszyć reprezentantom pielgrzymów udającym się do Częstochowy.

Dla poszczególnych grup pielgrzymkowych w wyznaczonych kościołach będzie można uczestniczyć we Mszy św. i Apelu Jasnogórskim. Grupa II – Rejon Dzierżoniowa – są zaproszeni w drugim dniu pielgrzymowania, 1 sierpnia (sobota) na g. 19.00, do świątyni pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie. Przewodniczyć będzie bp Adam Bałabuch.

W zakrystii można jeszcze dzisiaj zapisać się na listę duchowego uczestniczenia i wsparcia pielgrzymów. Pomoce do duchowego uczestniczenia i znaczek będą przekazane wiernym zapisanym w pierwszym dniu pielgrzymki, w piątek 31 VII br.

Zapraszamy do finansowego wsparcia remontu katedry świdnickiej poprzez zakup cegiełki w postaci cukierków krówek. Cegiełki umieszczone są na stoliku w pobliżu prezbiterium.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach.

Zapowiedzi przedślubne (26.07 – 09. 08.2020 r.)

  • Zdzisław Niski – zam. w Milanówku 
  • Jolanta Habas – zam. w Milanówku, wcześniej w Niemczy

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.