Ogłoszenia parafialne – 27 grudnia 2020

Niedziela Świętej Rodziny.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • W poniedziałek, wtorek i środę o g. 18.00. 
  • W czwartek Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego o g. 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne.
  • W piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 11.00 18.00). Jest to uroczystość obowiązkowa co do udziału we Mszy św. i wstrzymaniu się od prac niekoniecznych. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. O g. 17.00 różaniec z rozważaniami i medytacją biblijną. Dziękujemy paniom z Róż Różańcowych za poprowadzenie modlitwy. O g. 18.00 Msza św. z formularza II niedzieli po Narodzeniu Pańskim.

Najbliższy I piątek miesiąca przypadnie 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św.

W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w rodzinach. Zapraszamy, od 4 stycznia, na Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. 4, 5 i 7 stycznia Msze św. z racji wpisanych wcześniej intencji na g. 18.00, będą odprawione o g. 16.30.

Porządek na dni po niedzieli, 4 stycznia:

  • w poniedziałek, 4 I, na Mszę św. o g. 16.30 zapraszamy mieszkańców Gumina, Jasinka, Stasina, Wojsławic i Piotrkówka;
  • we wtorek, 5 I, rodziny zamieszkujące przy ul. Strzelińskiej, Sienkiewicza, Słowackiego, Młyńskiej i Polnej;
  • w czwartek, 7 I, mieszkańców domów przy ul. Kolejowej, Dębowej i Lipowej;
  • w piątek, 8 I, rodziny mieszkające przy ul. Spółdzielczej i Folwarcznej.

Msza św. kolędowa w intencji zaproszonych parafian będzie odprawiona z homilią i hymnem „Chwała na wysokości Bogu”. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie wody przyniesionej, ze względów sanitarnych, przez parafian. Będą wyłożone foldery z modlitwą błogosławieństwa w rodzinach i obrazki kolędowe. Jeżeli wierni będą chcieli złożyć ofiarę, to zostanie ona podzielona na utrzymanie instytucji diecezjalnych (Kurii i Seminarium), pomoc w funkcjonowaniu parafii i wynagrodzenie kapłana.

Na stoliku przed ławkami wystawiona jest puszka na zbiórkę pieniędzy na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach na utrzymanie parafii.