Ogłoszenia parafialne – 27 lutego 2022

8. niedziela zwykła. 

Od niedzieli przed Popielcem przeżywamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli W. Postu trwają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

W ciągu tygodnia Msze św. są odprawiane o g. 18.00. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu, w środę, rozpoczynamy czas czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze św. o g. 9.00 i 18.00. Jest to dzień postu ścisłego. Papież Franciszek zaapelował, aby w tym roku był to dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Świdnickiego w Środę Popielcową i I Niedzielę W. Postu (2 i 6 III) odbędzie się zbiórka do puszek Caritas na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Wielki Post jest czasem pokutnym. W tym okresie obowiązuje chrześcijan wstrzymanie się od zabaw. Niech to będzie stosowny moment w naszym życiu do wyciszenia, intensywnej modlitwy, praktyk jałmużnych płynących z odmawiania sobie rzeczy niekoniecznych do życia, nawrócenia, dobrego przeżycia rekolekcji i przygotowania się do spowiedzi św., rozważania zbawczej miłości Chrystusa w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W naszej parafii będą głoszone rekolekcje w IV Niedzielę Wielkiego Postu.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od g. 16.00. O g. 17.30 Droga Krzyżowa a po niej Msza św.

W I sobotę miesiąca rano odwiedziny chorych. O g. 17.00 panie z Róż Różańcowych będą prowadzić modlitwę różańcową z rozważaniami i medytacją biblijną.

W związku z szybko zapełniającym się kalendarzem intencji mszalnych, od marca wprowadzamy Msze św. zbiorowe jeden raz w tygodniu – w środę. Raz będą to intencje za zmarłych, innym razem za żyjących. Jest to praktyka zgodna z prawem kanonicznym pod warunkiem, że zamawiający intencję mszalną zostanie poinformowany i wyrazi zgodę.

Bóg zapłać za składki w ramach tacy do koszyków przy bocznych ołtarzach.

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju

Modlitwa o pokój