Ogłoszenia parafialne – 28 kwietnia 2024

5. niedziela wielkanocna.

Porządek Mszy w ciągu tygodnia:

• W poniedziałek i wtorek Msza św. o g. 7.00, w środę, czwartek i sobotę o g. 18.00, w piątek porządek Mszy św. niedzielny.
  • Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe o g. 17.30.
  • W czwartek z racji I czwartku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym od g. 17.00 do 18.00. W czasie adoracji spowiedź św.

W sobotę rano odwiedziny chorych. O g. 17.00 różaniec pierwszosobotni z litanią maryjną.

W piątek będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o g. 8.00, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o g. 17.30. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa.

W tym tygodniu Kościół w Polsce obchodzi ważne wydarzenia historyczne i narodowe:

• Poniedziałek będzie przeżywany jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej (rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, 1945).
  • W czwartek Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
  • W piątek – w religijną Uroczystość NMP Królowej Polski –  narodowe Święto Konstytucji 3 Maja (rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1979 r.).

W poniedziałek na g. 18.00 zapraszamy do salki katechetycznej na dwa odcinki filmu o Jezusie z Nazaretu.

Informujemy, że jest organizowana pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa w dniu 11 maja 2024 – szczegóły i zapisy na stronie – pielgrzymkakrzeszow.pl . Dojazd do Krzeszowa we własnym zakresie, natomiast na miejscu w ciągu dnia jest przewidziana adoracja, spowiedź, Eucharystia, konferencje, koronka do św. Józefa i małe grupy. Zachęcamy mężczyzn do skorzystania z tego wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez mężczyzn dla mężczyzn. Może owocem tego wydarzenia będzie powstanie męskiej grupy w naszej parafii, służącej pomocą kapłanom, parafianom i innym mężczyznom, szukającym swego miejsca w Kościele.

Bóg zapłać za troskę w utrzymaniu parafii wyrażoną w postaci tacy niedzielnej składanej do skarbonek.