Ogłoszenia parafialne – 28 lutego

2 niedziela Wielkiego Postu.

Dziś (28.02) o g. 17.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.

Dzisiejsza niedziela „Ad gentes” jest przeżywana jako dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. Na stoliku przed ławkami wystawiona jest puszka na datki wspomagające dzieła misyjne.

Za tydzień w parafii rozpoczną się  rekolekcje wielkopostne. W tym roku porządek rekolekcji, ze względu na obostrzenia sanitarne, będzie nieco inny.  Rekolekcje rozpoczniemy w sobotę wieczorem. W niedzielę Msze św. wg stałego rozkładu, po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tygodniu Msze św. z naukami o g. 9.00 i 18.00. Nie będzie nauk stanowych. Tak, jak podczas każdych rekolekcji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Prowadzącym będzie o. Zenon Surma – misjonarz ze Zgromadzenia OO. Klaretynów z Kudowy Zdr. Pełny program rekolekcji znajduje się TUTAJ.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • We wszystkie dni tygodnia Msza św. o g. 18.00,
  • W środę Nowenna do MBNP, 
  • W piątek o g. 17.30 Droga Krzyżowa.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od g. 16.00. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej zakończenie adoracji z błogosławieństwem eucharystycznym.

Z okazji I soboty miesiąca, przypadającej 6 marca, o g. 17.00 zapraszamy na różaniec z rozważaniami i medytacją biblijną.

W sobotę, 13 marca, rozpocznie się dekanalny kurs przedślubny. Spotkania odbywać się będą w domu katechetycznym parafii św. Marcina w Piławie G. w soboty o g. 18.00 i w niedziele o g. 17.00.

W gablotce w przedsionku kościoła umieszczone są ogłoszenia prezesa Krajowej Izby Kominiarzy i komunikaty  miejscowego posterunku Policji.