Ogłoszenia parafialne – 28 maja 2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo majowe dzisiaj będzie odprawione w Arboretum w Wojsławicach o g. 16.00.

W dzisiejszą niedziele przeżywamy w parafii uroczystość I Komunii św. W dniu pełnego uczestniczenia w Eucharystii życzymy dzieciom obfitości łask Bożych.

Dziękujemy rodzicom za udekorowanie kościoła i pomoc w zorganizowaniu dzisiejszej uroczystości, prezent dla parafii w postaci ofiary na rzecz remontu kościoła św. Wojciecha deklaracji przygotowania pierwszego ołtarza na procesję Bożego Ciała.

Dziś kończy się okres wielkanocny. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę, jaką Maryja spełnia w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. 

Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o g. 18.00. Po Mszy św. odmówimy w maju litanię do Matki Bożej a w czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do  piątku dzieci pierwszokomunijne będą obchodzić Biały Tydzień.

Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Mszą św. W piątek, z racji I piątku miesiąca spowiedź od g. 16.00. Zapraszam dzieci rocznicowe do odbycia spowiedzi w piątek. 

W środę zapraszamy dzieci rocznicowe na próbę do kościoła o g. 19.00.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych. Będą to ostatnie systematyczne odwiedziny przed wakacjami. Następne będą odbywać się od września. W razie konieczności proszę wzywać kapłana o każdej porze. Również w sobotę o g. 17.00 panie z Róż Różańcowych poprowadzą różaniec z medytacją. W tym czasie będzie miała miejsce zmiana tajemnic różańcowych.

W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W parafii o g. 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji dzieci obchodzących I rocznicę Komunii św. W tym dniu będą zbierane ofiary do skarbonek na Świątynie Opatrzności Bożej.

Ruch Odnowy Parafii organizuje pielgrzymkę do Krzeszowa w I niedzielę lipca. Koszt 55 zł. Zapisy od następnej niedzieli przy stoliku w kościele.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach, do skarbony umieszczonej przy stoliku z prasą, bądź na konto parafialne. Jest to ważny gest odpowiedzialności za parafię.