Ogłoszenia parafialne – 28 marca 2021

Niedziela Palmowa.

Gorzkie Żale dzisiaj (28.03) o g. 17.00.

Proszę o dostosowanie się do ogłoszonych obostrzeń epidemicznych. Pamiętajmy o limicie osób w kościele (1 osoba na 20 m2 ), odstępie 1,5 m między sobą, dezynfekcji rąk i szczelnym zakrywaniu maseczkami  ust i nosa.


Porządek Mszy św.: 

 • W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. o g. 18.00. 
 • Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę od g. 17.00 do 18.00.
 • TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek 

 • g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. adoracja przy ołtarzu „Ciemnicy” do g. 21.00.

      Wielki Piątek – Dzień Postu Ścisłego.

 • g. 15.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 
 • g.18.00  Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Grobie do g. 21.00.

Wielka Sobota   

 • Wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 10.00 do g.12.00 i od 15.00 do 18.00. 
 • O g. 16.00 różaniec z rozważaniami z racji I soboty miesiąca.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 20.00. 

           Niedziela Wielkanocna 

 • Rezurekcje o g. 6.00 (Na procesję dokoła kościoła kapłan wyjdzie z asystą. Wierni pozostaną w świątyni). Msze św. w ciągu dnia o g. 9.30 (dodatkowa), 11.00 i 18.00. 
 • W II dzień Świąt Msza św. o g. 8.00, 11.00 i 18.00.   

Od piątku zapraszam do odprawienia nowenny przez codzienne odmawianie koronki przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

W sobotę poświęcenie pokarmów, ze względu na pandemię, odbędzie się przed kościołem o g. 10.00, 10.30 i 11.00. Proszę ustawić się na chodniku koło biblioteki, a w razie braku miejsca w alejce do plebani, zachowując dystans 1,5 m między sobą. O g. 15.00 poświęcenie pokarmów w kościele. W razie deszczu wierni będą mogli wejść na poświęcenie do kościoła w małych grupach. W sytuacji, gdy nie będzie można skorzystać z poświęcenia pokarmów, proszę wzorem ubiegłego roku odmówić modlitwę błogosławieństwa przy śniadaniu wielkanocnym wg formuły opublikowanej na stronie parafii (tutaj) lub samodzielnie pomodlić się przed posiłkiem odmawiając modlitwę Ojcze nasz.

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego chcemy wesprzeć chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej. Można to uczynić przez nabycie za dobrowolną ofiarę upominków wykonanych przez tamtejszych chrześcijan (obrazek, drewniany krzyżyk i zasuszoną roślinkę z ziemi palestyńskiej). Upominki i skarbonka znajdują się na stoliku przed ławkami.

Apel Przewodniczącego KEP o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych.

Dziękuję za ofiary składane do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach jako dar wspomagający parafię.