Ogłoszenia parafialne – 28 stycznia 2024

4. niedziela zwykła.

Dzisiaj o g. 16.00 gminno-parafialne spotkanie kolędowe. Ze względu na ubogacenie spotkania o zaprezentowanie jasełek przez dzieci z naszej szkoły, spotkanie odbędzie się w Niemczańskim Ośrodku Kultury. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Tradycyjnie, już od kilku lat, w ostatnią niedzielę stycznia wspieramy z tacy katedrę świdnicką. 

W środę, 31 stycznia, we wspomnienie św. Jana Bosko, przypada 15. rocznica święceń biskupich Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka. Pasterza diecezji polecamy serdecznej modlitwie diecezjan upraszając Księdzu Biskupowi Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, Królowej Apostołów w dziele prowadzenia wspólnoty Kościoła świdnickiego.

W czwartek Godzina Święta od g. 17.00. W czasie adoracji możliwość spowiedzi św. W pierwszy piątek miesiąca będzie okazja do spowiedzi przed Mszą św.

W piątek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z błogosławieństwem świec gromnicznych będą odprawione o g. 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o g. 18.00 będzie miało miejsce błogosławieństwo świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 

Obchody Ofiarowania Pańskiego mają charakter święta, a nie uroczystości, stąd obowiązuje, tak jak w każdy piątek, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2 II w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu wspieramy klasztory klauzurowe w diecezji.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • w piątek, w święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. o g. 9.00 i 18.00; 
  • w pozostałe dni tygodnia o g. 18.00.

W sobotę odwiedziny chorych. W godzinach rannych (od g. 8.00) zaplanowane są prace przy rozbieraniu choinek w kościele, dekoracji i demontowaniu Stajenki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy chętnych i zdrowych, bez jakichkolwiek objawów chorobowych do pomocy. O g. 17.00 panie z Róż Różańcowych poprowadzą modlitwę różańcową z medytacją na która zapraszamy wszystkich parafian.

W gablotce parafialnej jest wywieszony plakat promujący w polskich kinach nowy sezon serialu The Chosen (Wybrani). Ten film jest nazywany „ewangelizacyjnym serialem wszechczasów”. To opowieść o Jezusie widzianym oczami osób z Jego najbliższego otoczenia.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonek.