Ogłoszenia parafialne – 29 listopada 2020

I niedziela adwentu – początek nowego roku liturgicznego.

Bóg zapłać Paniom, które wykonały tegoroczny wieniec adwentowy.

Dzisiaj na Mszy św. o g. 800 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki są wystawione na stoliku w kościele przed ławkami. Obok stolika znajduje się szkatułka, do której można składać ofiary na cele parafialne. Razem z opłatkami są rozprowadzane świece Caritas w cenie 5 zł (małe) i 12 zł (duże). Opłatę na świece też proszę wrzucać do skarbony.

W Adwencie zwyczajowo są odprawiane Msze Roratnie ku czci NMP. W tym roku, ze względu na pandemię, brak dzieci i młodzieży, Roraty będą odprawiane dwa razy w tygodniu (w dni, w które nie przypada święto czy wspomnienie obowiązkowe). W pozostałe dni chcemy odkryć bogactwo zawarte w modlitwach formularzy adwentowych. Każdego dnia będą to Msze św. z krótką homilią. Zgodnie z apelem Biskupa, do 8 XII ,w ramach nowenny będziemy po Mszy św. odmawiali litanię do św. Józefa. W tym tygodniu Roraty we wtorek i  piątek. Zapraszamy do uczestniczenia liturgii adwentowej. W naszej świątyni w dobie zaostrzeń sanitarnych może przebywać 35 osób z zachowaniem dystansu społecznego, dezynfekcji rąk i zasłanianiu ust i nosa.

Z racji I piątku miesiąca spowiedź św. w czwartek i piątek od g. 17.00. W piątek w tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona przed Mszą św. nabożeństwem pierwszopiątkowym. 

Na razie zawieszone są odwiedziny chorych w domach.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach w ramach tacy niedzielnej.

Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.