Ogłoszenia parafialne – 29 października 2023

30. niedziela zwykła – uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Nabożeństwo różańcowe w październikowe niedziele o g. 17.00, w dni powszednie o g. 17.30. Msza św. po różańcu.

Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą odprawione w kościele parafialnym o g. 8.00, 11.00 i na cmentarzu o g. 14.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej.

Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem stanu łaski uświęcającej,  nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. 

W Dzień Zaduszny przypada I czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.00 do 18.00. Msza św. o g. 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca rano odwiedziny chorych. Od g. 16.30 spowiedź. O g. 18.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

W pierwsze piątki miesiąca odbywa się przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży z klas ponadpodstawowych i starszej. Zapraszam na spotkanie do salki katechetycznej o g. 19.00.

W pierwszą sobotę miesiąca różaniec z medytacją o g. 17.00. zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca. Praktyka pierwszych sobót stanowi druga tajemnice fatimską. Więcej informacji na temat nabożeństw pięciu pierwszych sobót miesiąca można znaleźć na stronie pierwszesoboty.pl lub na stronie sekretariatfatimski.pl

Dziękujemy za ofiary składane w ramach składki niedzielnej.

Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe.  Wypełnione i z umieszczonym adresem można składać w zakrystii lub do koszyczka niedzielnej tacy. Wzorem lat ubiegłych w dniu modlitwy wypominkowej w intencji zmarłych wymienionych na kartkach będzie również odprawiona Msza św.

Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji Dnia Papieskiego na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Parafia wpłaciła na konto fundacji 704 zł.

W ubiegłą niedzielę w kościołach odbywało się liczenie wiernych do celów statystycznych. W naszej parafii we Mszach św. było obecnych 319 osób, co stanowi 11,55% ogółu mieszkańców. Do Komunii św. przystąpiło 129 osób, co w przeliczeniu procentowym daje 4,67%. 

W diecezji w dniach od 4 do 11 listopada będzie miała miejsce peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Nasz dekanat jest zaproszony na peregrynację do parafii Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie na Skałkach w dniach 7 – 8 listopada. Program znajduje się na stronie parafii w Dzierżoniowie. W naszej parafii zostanie podany w następną niedzielę. Zarezerwujmy czas na to ważne wydarzenie.

W dniach 23 – 26 XI odbędą się rekolekcje diecezjalne pod hasłem „Chrześcijanin na rozdrożu”. Głoszącym rekolekcje będzie ks. prof. dr hab. Robert Skrzypczak, znany z felietonów zamieszczanych w Gościu Niedzielnym. Szczegóły i zapisy na stronie moceewangelii.pl