Ogłoszenia parafialne – 29 stycznia 2023

4. niedziela zwykła. Dzisiaj przypada Światowy Dzień walki z trądem.

Tradycyjnie, już od kilku lat, w ostatnią niedzielę stycznia, taca ze wszystkich Mszy św. jest przeznaczona na katedrę świdnicką. 

We wtorek, 31 stycznia, we wspomnienie św. Jana Bosko, przypada 14. rocznica święceń biskupich Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka. Pasterza diecezji polecamy serdecznej modlitwie diecezjan upraszając Księdzu Biskupowi Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, Królowej Apostołów w dziele prowadzenia wspólnoty Kościoła świdnickiego.

W czwartek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z błogosławieństwem świec gromnicznych będą odprawione o g. 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o g. 18.00 będzie miało miejsce błogosławieństwo świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 

2 II w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz klasztorów klauzurowych w diecezji.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • w poniedziałek o g. 8.00;
  • w czwartek, w święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. o g. 9.00 i 18.00; 
  • w pozostałe dni tygodnia o g. 18.00.

Spowiedź św. pierwszopiątkowa od g. 17.00.

W sobotę odwiedziny chorych. W godzinach rannych zaplanowane są prace przy rozbieraniu choinek w kościele, dekoracji i demontowaniu Stajenki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy chętnych i zdrowych, bez jakichkolwiek objawów chorobowych do pomocy. O g. 17.00 panie z Róż Różańcowych poprowadzą modlitwę różańcową z medytacją.

W niedzielę, 5 II, przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy o g. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja będzie trwać do g. 18.00.  Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości, znaleźć czas na indywidualną modlitwę przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. 

5 II w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Agaty. Obrzęd poświęcenia chleba dla osób, które przyniosą, odbędzie się w zakrystii po każdej Mszy św.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków. Dziękujemy ofiarodawcy, który pragnie zachować anonimowość za  złożone w tym tygodniu 500 zł na potrzeby kościoła parafialnego.