Ogłoszenia parafialne – 3 grudnia 2023

I niedziela adwentu – początek nowego roku liturgicznego. 

W czasie adwentu roraty będą odprawiane dwa razy w tygodniu (we wtorki i czwartki). W te dni zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Mile będą widziane lampiony adwentowe.

Dzisiaj podczas Mszy św. święcimy opłatki na stół wigilijny. Proszę, aby po błogosławieństwie podchodzić do balasek. Nastąpi uroczyste wręczenie opłatków. Ofiary złożone przy tej okazji będą służyć celom parafialnym. Po dzisiejszej niedzieli opłatki będą dostępne w zakrystii. 

W czwartek od g. 17.00 do 18.00 Godzina Święta. Serdecznie zapraszamy do adoracji. Godzinę Świętą poprowadzi parafialny zespół muzyczny. Serdecznie dziękujemy za cenną inicjatywę.

W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Msza św. o g. 18.00. W czasie Mszy św. poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Dziękujemy parafialnemu zespołowi muzycznemu za oprawę muzyczną, ustalona z p. Organistą, podczas Mszy św. odpustowej. Niech ten dzień będzie wyrazem naszej radości jako wspólnoty parafialnej. Wyraźmy to poprzez uczestniczenie we Mszy św.

Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W dniu odpustu przeżywać będziemy wydarzenie związane z odnowa życia w parafii. Składamy wyrazy wdzięczności Ks. Danielowi Marcinkiewiczowi za przekazanie informacji o historii odpustu w naszej parafii. Wiadomości zostały umieszczone w Liście do Parafian. Kto nie otrzymał jeszcze Listu, może dzisiaj pobrać w kościele.

W czasie uroczystości odpustu parafialnego można zyskać odpust, czyli darowanie kar doczesnych (czyśćcowych), pod warunkiem stanu łaski uświęcającej, przyjęcia Komunii św., modlitwy w intencjach Ojca Świętego i wyzbycia się przywiązania do grzechów. Odpust można ofiarować za siebie lub za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcam do spowiedzi przed odpustem w każdy dzień przed Mszą św.

W sobotę o g. 16.00 będzie odprawiona Msza św. Barbórkowa. Cieszymy się, że górnicy i pracownicy kopalni Kośmin zechcieli w naszym kościele polecić Panu Bogu siebie, swoje rodziny i pracę za wstawiennictwem św. Barbary.

Za tydzień zbiórka do puszki na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Dziękujemy za ofiary składane w ramach tacy niedzielnej do koszyków przy bocznych ołtarzach i do skarbony przy stoliku z prasą.

Na stoliku przed ławkami są umieszczone świece wigilijne Caritas; duże w cenie 20 zł, a małe w cenie 10 zł. Świece są rozprowadzane w ramach Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

Zapraszam do kupna, za symboliczną opłatą, książeczki zawierającej rozważania i modlitwy na adwent tego roku. Książeczki są wyłożone na stoliku przed ławkami.

W tym roku nie przewiduje się rekolekcji adwentowych. Spowiedź św. przed świętami będzie miała miejsce we wtorek 12 XII.