Ogłoszenia parafialne – 3 stycznia 2021

II niedziela po Narodzeniu Pańskim. I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.

W środę, 6 I, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego całemu światu. Uroczystość przypomina misyjność jako naturę Kościoła oraz  uwrażliwia nas na potrzebę świadectwa chrześcijańskiego, szczególnie potrzebnego współczesnemu światu. Podczas liturgii pobłogosławimy kredę i kadzidło. Ofiary przeznaczone będą na działalność polskich misjonarzy. 

Objawienie Pańskie jest uroczystością obowiązkową co do uczestniczenia we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 11.00, 18.00).

Tak, jak to było zaznaczone w ogłoszeniach w ubiegłą niedzielę, w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w rodzinach. W wyjątkowych przypadkach, na osobiste zaproszenie, kapłan uda się do rodzin. Zapraszamy, od 4 stycznia, na Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. 4, 5 i 7 stycznia Msze św. z racji wpisanych wcześniej na g. 18.00 intencji, będą odprawione o g. 16.30.

Porządek na dni po niedzieli, 4 stycznia:

  • w poniedziałek, 4 I, na Mszę św. o g. 16.30 zapraszamy mieszkańców Gumina, Jasinka, Stasina, Wojsławic i Piotrkówka;
  • we wtorek, 5 I – g. 16.30, rodziny zamieszkujące przy ul. Strzelińskiej, Sienkiewicza, Słowackiego, Młyńskiej i Polnej;
  • w czwartek, 7 I – g. 16.30, mieszkańców domów przy ul. Kolejowej, Dębowej i Lipowej;
  • w piątek, 8 I g. 18.00, rodziny mieszkające przy ul. Spółdzielczej i Folwarcznej.
  • W dniach Mszy św. kolędowej o g. 16.30, będą również odprawione Msze św. o g. 18.00 w intencjach wcześniej przyjętych.

Msza św. kolędowa w intencji zaproszonych parafian będzie odprawiona z homilią i hymnem „Chwała na wysokości Bogu”. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie wody przyniesionej, ze względów sanitarnych, przez parafian. Będą wyłożone foldery z modlitwą błogosławieństwa w rodzinach i obrazki kolędowe. Jeżeli wierni będą chcieli złożyć ofiarę, to zostanie ona podzielona na utrzymanie instytucji diecezjalnych (Kurii i Seminarium), pomoc w funkcjonowaniu parafii i wynagrodzenie kapłana.

Plan Mszy św. kolędowych został opublikowany na stronie parafii i wywieszony w gablotce w przedsionku kościoła.

Prasa katolicka. Pojawiło się nowe czasopismo „Misyjne drogi” w cenie 5 zł.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach na potrzeby parafii.

Stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP ws. szczepionek: Kliknij tutaj