Ogłoszenia parafialne – 30 maja 2021

Uroczystość Trójcy Świętej – 9. tydzień zwykły.

Dzisiaj o g. 16.00 w Arboretum w Wojsławicach zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo majowe. Nabożeństwu będzie przewodniczył Biskup Świdnicki – Bp Marek Mendyk. W kościele już nie będzie w tym dniu nabożeństwa. Msza św. wieczorna, jak w każdą niedzielę. 

W parafii rozpoczął działalność Krąg Rodzin Szensztackich skupiony wokół Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.Dzisiaj na Mszy św. o g. 18.00 nastąpi uroczyste rozesłanie rodzin i przyjęcie kapliczki Matki Bożej Szensztackiej do domu przez pierwszą rodzinę.

Dzisiaj na Mszy św. o g. 12.00 w Piławie G. Zostanie odprawiona Msza św. Jubileuszowa z okazji 50-lecia kapłaństwa Ks. Prałata Zbigniewa Wolanina, pierwszego dziekana Dekanatu Piława G. Otoczmy naszymi modlitwami złotego jubilata.

W tym tygodniu Msze św. o g. 18.00, za wyjątkiem poniedziałku. W poniedziałek, w święto Nawiedzenia NMP,  Msza św. o g. 8.00. Litania do Matki Bożej będzie odmówiona po Mszy św.

Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa będą odprawiane po Mszy św., za wyjątkiem najbliższego czwartku, gdzie litanię odprawimy podczas procesji lub przy czwartym ołtarzu.

W czwartek będziemy świętować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to uroczystość obowiązkowa pod względem uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny (g. 8.00, 11.00, 18.00). Po Mszy św. o g. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz na Rynku zgodzili się postawić przedstawiciele rodziców dzieci pierwszokomunijnych z 2020 r. i reprezentanci rodziców dzieci przygotowujących się do Bierzmowania. Drugi ołtarz, również na Rynku,  postawią strażacy z miejscowej OSP. Trzeci ołtarz, w krużganku kościoła, przygotują panie z Róż Różańcowych. Czwarty ołtarz będzie w kościele. Jako wspólnota parafialna, serdecznie dziękujemy osobom, które zgłosiły się do pracy przy ołtarzach. Dziękujemy również panom, którzy w każdym roku dostarczają brzózki. Zapraszamy do licznego uczestniczenia w procesji, jako wyraz uwielbienia Pana Boga w Najświętszym Sakramencie. Proszę rodziców, aby przygotowali dzieci do sypania kwiatów. Zapraszam ministrantów do sprawowania służby przy ołtarzu i podczas procesji. Mile widziane będą osoby niosące chorągwie i baldachim. Jeżeli znajdą się chętni, proszę o kontakt najpóźniej do środy, tak aby można te rzeczy przygotować. Przyozdóbmy okna naszych mieszkań emblematami eucharystycznymi.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek rano odwiedziny chorych (należy zgłosić chęć przyjęcia). O g. 16.30 spowiedź św. W sobotę o g. 17.00 różaniec z rozważaniami i medytacją biblijną.

Wyrażamy wdzięczność za składki do koszyków w ramach niedzielnej tacy.