Ogłoszenia parafialne – 30 stycznia 2022

4. niedziela zwykła. Dzisiaj przypada Światowy Dzień walki z trądem.

Tradycyjnie, już od kilku lat, w ostatnią niedzielę stycznia, taca ze wszystkich Mszy św. jest przeznaczona na katedrę świdnicką. 

W poniedziałek, 31 stycznia, we wspomnienie św. Jana Bosko, przypada 13. rocznica święceń biskupich bp Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego. Pasterza diecezji polecamy serdecznej modlitwie diecezjan upraszając Księdzu Biskupowi Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, Królowej Apostołów w dziele prowadzenia wspólnoty Kościoła świdnickiego.

W środę będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z błogosławieństwem świec gromnicznych będą odprawione o g. 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o g. 18.00 będzie miało miejsce błogosławieństwo świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 

2 II w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz klasztorów klauzurowych w diecezji.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • w środę, w święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. jak wyżej (9.00 i 18.00); 
  • w pozostałe dni tygodnia o g. 18.00;

Spowiedź św. pierwszopiątkowa od g. 17.00.

W sobotę odwiedziny chorych. W godzinach rannych zaplanowane są prace przy rozbieraniu choinek w kościele, dekoracji i demontowaniu Stajenki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy chętnych i zdrowych, bez jakichkolwiek objawów chorobowych do pomocy.

W sobotę, 5 II, przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy o g. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja będzie trwać do g. 18.00.  O g. 17.00 panie z Róż Różańcowych poprowadzą modlitwę różańcową z medytacją. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości, znaleźć czas na indywidualną modlitwę przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. 

5 II w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Agaty. W czasie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie przyniesionego przez wiernych chleba.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków.