Ogłoszenia parafialne – 31 grudnia 2023

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. tylko do południa (g. 8.00 i 11.00). Po Sumie nabożeństwo eucharystyczne na zakończenie roku kalendarzowego.

Dziś odbywa się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin. Puszka jest wystawiona na stoliku przed ławkami.

Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego. Jutrzejszy dzień jest świętem nakazanym co do uczestniczenia we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 11.00, 18.00).

  • We wtorek i środę Msze św. będą odprawiane o g. 7.00.
  • W czwartek od g. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli Godzina Święta. O g. 18.00 Msza św.
  • W piątek rano odwiedziny chorych. Od g. 17.00 spowiedź św. O g. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym.
  • W sobotę, 6 I, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego. Uroczystość przypomina misyjność jako naturę Kościoła oraz  uwrażliwia nas na potrzebę świadectwa chrześcijańskiego. Podczas liturgii pobłogosławimy kredę i kadzidło. Złożone ofiary przeznaczone będą na działalność polskich misjonarzy. 

Objawienie Pańskie jest uroczystością obowiązkową co do uczestniczenia we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 11.00, 18.00). Po Sumie planowany jest na Rynku Orszak Trzech Króli.

W sobotę, z racji I soboty miesiąca, panie z Róż Różańcowych poprowadzą o g. 10.00 różaniec z rozważaniami i medytacją. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu kolęda odbędzie się tylko w jeden dzień. W środę, 3 stycznia, planowane jest odwiedzenie rodzin na Osiedlu Podmiejskim od g. 16.00 (od strony stacji BP). 

Dziękujemy p. Janowi Syjudowi za wykonanie metalowych skarbonek do zbierania tacy niedzielnej. Skarbonki są umieszczone w miejscu koszyków na tacę, czyli przy bocznych ołtarzach i przy stoliku z prasą. Bóg zapłać za składane ofiary umożliwiające funkcjonowanie parafii.

Wyrażamy szacunek osobom, które podzieliły się żywnością z ludźmi potrzebującymi.