Ogłoszenia parafialne – 31 marca 2024

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.  

Porządek Mszy św.:

  • w I dzień Świąt: g. 6.00, 11.00 i 18.00.
  • W II dzień Świąt – g. 8.00 i 11.00.  

W czasie Świąt wyrażamy w życzeniach pragnienie bliskości z Jezusem, który daje nam nowe życie jako owoc męki, śmierci i zmartwychwstania. Niech to przeżycie budzi w sercach radość i nadzieję. 

„Bóg zapłać !” wszystkim za pomoc w przygotowaniu kościoła i przeżyciu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Szczególne podziękowanie składam osobom, które w tym roku pomogły ustawić Grób Pański i Ciemnicę, a przez cały rok każdego dnia troszczą się o naszą świątynię. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, za datki na rzecz parafii, z których zostały zakupione kwiaty doniczkowe, sporządzone bukiety zdobiące ołtarz i nowy paschał. Serdeczne podziękowanie składam członkom Rady Parafialnej za zorganizowanie osób i liturgiczne przygotowanie Triduum Paschalnego. Strażakom składamy wyrazy uznania za przygotowanie i zabezpieczenie ogniska w Wielką Sobotę i pomoc w procesji rezurekcyjnej. Wszystkim za wszystko niech Pan Bóg wynagrodzi!

Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w niedzielę do południa. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Tego dnia, jak co roku, w kościołach naszej Archidiecezji, składamy ofiarę na Seminarium Duchowne. W ramach homilii zostanie odczytany stosowny list.

Porządek Mszy św. w oktawie Wielkanocy: 

  • Msze św. w oktawie Wielkanocy będą odprawiane o g. 18.00, za wyjątkiem wtorku.  We wtorek Msza św. o g. 17.00, a po Mszy św. w salce katechetycznej projekcja filmu o Jezusie z Nazaretu.
  • W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 17.00 – 18.00. O g. 18.00 Msza św.
  • W pierwszy piątek miesiąca rano odwiedziny chorych, a po południu spowiedź św. od g. 17.00.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca różaniec o g. 17.00.

W oktawie Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Kościele Powszechnym trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego jako przygotowanie do II Niedzieli Wielkanocnej. Włączmy się do tej nowenny w swoich osobistych modlitwach.

Od 2 do 8 kwietnia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Ochronę Życia pod hasłem „Rodzina Bogiem silna”. Po Mszy św. będziemy się modlić przygotowanymi na ten dzień modlitwami.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.

Serdeczne podziękowanie za ofiary składane do skarbonek.

Prezes firmy Greek Office Ecologic składa serdeczne podziękowanie za zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz misji. W gablotce wywieszona jest lista inicjatyw podejmowanych przez stowarzyszenie.

Zapowiedzi przedślubne (31.03 – 14.04.2024 r.)

  • Rafał Nawrocki – zamieszkały w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Ap. we Wrocławiu-Zakrzowie
  • Ewelina Józefa Fuławka  – zamieszkała w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Ap. we Wrocławiu-Zakrzowie (wcześniej mieszkała w Niemczy)

31.03.2024 r. – zapowiedź I
07. 04.2024 r. – zapowiedź II
14.04.2024 r. – zapowiedź III

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie.