Ogłoszenia parafialne – 31 stycznia 2021

4. niedziela zwykła.

Tradycyjnie, już od kilku lat, w ostatnią niedzielę stycznia, taca ze wszystkich Mszy św. jest przeznaczona na katedrę świdnicką.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień walki z trądem.

Z okazji 12. rocznicy sakry biskupiej polecamy modlitwom dziś w naszej diecezji Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka.

We wtorek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z błogosławieństwem świec gromnicznych będą odprawione o g. 9.00, 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o g. 16.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Proszę przynieść świece komunijne (świeca z chrztu św. lub nowa). Na Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo świec dla dzieci I-komunijnych.

2 II w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona jest na rzecz klasztorów klauzurowych.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

• we wtorek, w święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. jak wyżej;
  • w pozostałe dni tygodnia o g. 18.00;
  • w środę przed Mszą św. nowenna do MBNP.

W piątek, 5 II, przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy o g. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy nabożeństwem do NSPJ przed Mszą św. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości, znaleźć czas na indywidualną modlitwę przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Prosimy też panie z Róż Różańcowych o ustalenie dyżurów adoracji.

Spowiedź św. pierwszopiątkowa od g. 16.00.

5 II w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Agaty. W czasie Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie przyniesionego przez wiernych chleba.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków. W pobliżu koszyków są wyłożone bezpłatne egzemplarze miesięcznika katolickiego naszej diecezji „w-Akcji”.

Chrześcijański zespół muzyczny TGD zwrócił się do nas z prośbą o pomoc. Jako cegiełkę wspomagającą zespół można w zakrystii zakupić najnowszą płytę tego zespołu w cenie 40 zł.

Zaproszenie do modlitwy z okazji XXV Dnia Życia Konsekrowanego Święto Ofiarowania Pańskiego 2021 r.

Zapowiedzi przedślubne (31.01 – 14. 02. 2021 r.)

Michał Paweł Kwieciński – zam. w Niemczy
Karolina Paulina Szczęsna – zam. w Mieroszowie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób,
proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.