Ogłoszenia parafialne – 4 czerwca 2023

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ o g. 17.30. 

W parafii dzieci przeżywają rocznicę I Komunii św. Życzymy wszelkich Bożych łask na drodze ich życia. 

Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do kościoła w poniedziałek o g. 19.00 celem rozebrania dekoracji.

We wtorek o g. 16.00 w salce katechetycznej spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane wg porządku: 

  • we wszystkie dni tygodnia Msza św. o g. 18.00, po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. 
  • w czwartek – Boże Ciało – porządek Mszy św. niedzielny.
  • w piątek i sobotę – po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ z procesją eucharystyczną.

W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Udekorujmy okna naszych mieszkań emblematami eucharystycznymi, aby pokazać swoje umiłowanie i przywiązanie do Jezusa. W parafii będą odprawione Msze św.: o g. 8.00, 11.00 i 18.00. Boże Ciało jest świętem obowiązkowym.

W dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po Mszy św. o g. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Bardzo prosimy o ustawienie ołtarzy następujące grupy osób:

  • I ołtarz – rodzice dzieci pierwszokomunijnych,
  • II ołtarz – strażacy z OSP Niemcza,
  • III ołtarz – rodzice dzieci rocznicowych;
  • IV ołtarz – Róże Różańcowe.

Dodatkowo zapraszamy osoby, które chciałyby nieść w procesji krzyż i chorągwie.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyków ustawionych przy bocznych ołtarzach i do skarbony obok stolika z prasą. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożoną ofiarę na remont kościoła św. Wojciecha. Na stoliku przed ławkami można do skarbonki złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej.

Zespół Koordynacyjny Odnowy Parafii organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium w Krzeszowie. Wyjazd w sobotę, 1 lipca, o g. 6.30; powrót ok. g. 20.00. Koszt pielgrzymki 55.00 zł płatne przy zapisach. W cenie mamy zamówionego przewodnika po Sanktuarium. Dziękujemy p. Burmistrzowi za odpłatne udostępnienie autobusu na wyjazd. Zapisy przyjmuje osoba dyżurująca przy stoliku obok wyjścia z kościoła.

Cieszą nas wszystkich inicjatywy podejmowane dla dobra lokalnej społeczności. Niedawno przeżywaliśmy otwarcie dwóch obiektów: skweru im. Pary Prezydenckiej i Placu Rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza. Gratulujemy organizatorom zorganizowania wczorajszego festynu z okazji Dnia Dziecka i włączenia się w pracę społeczną tutejszych organizacji i ludzi dobrej woli.